Pat Savage Invitational
Pat Savage Invitational
September 30, 2017
Runner's Edge Race Timing Runner's Edge Race Timing
Table of Contents
Finish List - Girls - Varsity Girls
Team Summary - Girls - Varsity Girls
Team Detail - Girls - Varsity Girls
Top
Overall Finish List - Girls
Varsity Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
1 1 110 Enyaeva Michelin Evanston Township HS 16:41.30 5:34/M sr
2 2 1022 Fatima Giron Round Lake HS 17:47.05 5:56/M so
3 3 1266 Kylie Hagmann Woodstock HS 18:23.19 6:08/M jr
4 4 1131 Emma Creviston Trinity HS 18:46.73 6:15/M sr
5 5 1252 Victoria Palma Willowbrook HS 18:51.86 6:17/M jr
6 6 44 Sara McCoy Chicago Northside College Prep 18:57.68 6:19/M sr
7 7 37 Erin Franke Chicago Northside College Prep 19:01.98 6:20/M jr
8 8 1104 Sydney Partyka Taft HS 19:04.33 6:21/M so
9 9 382 Mariam Slimane Lake Park HS 19:07.38 6:22/M fr
10 10 1043 Katie Castelli Saint Viator HS 19:07.82 6:22/M fr
11 11 1268 Shannon Koscinski Woodstock HS 19:11.45 6:24/M so
12 12 41 Kendra Lachcik Chicago Northside College Prep 19:15.34 6:25/M jr
13 13 115 Abigail Osterlund Evanston Township HS 19:17.54 6:26/M jr
14 14 1120 Aryana Rhodes The Noble Academy 19:19.71 6:26/M sr
15 15 1194 Samantha Helffrich Walter Payton College Prep 19:20.52 6:27/M sr
16 16 313 Patrice Trzupek Hinsdale South 19:24.46 6:28/M so
17 17 1202 Ella Marden Walter Payton College Prep 19:25.39 6:28/M jr
18 18 49 Faith Zehfuss Chicago Northside College Prep 19:28.06 6:29/M jr
19 19 1232 Abigail McHugh Wauconda HS 19:30.12 6:30/M jr
20 20 665 Grace Rado Marian Catholic HS 19:32.67 6:31/M so
21 21 301 Neha Chinwalla Hinsdale South 19:33.96 6:31/M sr
22 22 22 Mia Martin BBCHS 19:35.11 6:32/M sr
23 23 1236 Dakota Thompson Wauconda HS 19:35.29 6:32/M jr
24 24 1112 Caroline Young Taft HS 19:37.60 6:32/M sr
25 25 1097 Jacqueline Mendoza Taft HS 19:38.28 6:33/M sr
26 26 1057 Payton McDonnell Saint Viator HS 19:39.54 6:33/M jr
27 27 862 Jaclyn Latocha Oak Forest HS 19:42.25 6:34/M sr
28 28 1047 Loreta Dugo Saint Viator HS 19:46.34 6:35/M sr
29 29 886 Jenna Baltes Prospect HS 19:49.91 6:36/M jr
30 30 866 Isabel Aguado Oswego HS 19:50.53 6:37/M jr
31 31 731 Lia Munoz Mother McAuley 19:51.05 6:37/M sr
32 32 1142 Alyssa Jimenez Trinity HS 19:53.56 6:38/M sr
33 33 162 Francesca Lorenzini Fenwick HS 19:54.53 6:38/M sr
34 34 1237 Morgan Thompson Wauconda HS 19:54.73 6:38/M so
35 35 1086 Marisa Guidone Taft HS 19:55.09 6:38/M jr
36 36 805 Veronika Adamczyk Niles West 19:57.15 6:39/M so
37 37 35 Gwen Casey Chicago Northside College Prep 19:57.68 6:39/M so
38 38 1204 Catalina McLaughlin Walter Payton College Prep 19:58.82 6:39/M jr
39 39 894 Cori Drew Prospect HS 20:00.04 6:40/M jr
40 40 1279 Lauren Wietermann Woodstock HS 20:00.86 6:40/M jr
41 41 679 Titi Hassan Mather HS 20:06.36 6:42/M sr
42 42 12 Maiah Caise BBCHS 20:08.25 6:43/M jr
43 43 882 Isabelle Santiago Oswego HS 20:09.37 6:43/M sr
44 44 111 Grace Naquin Evanston Township HS 20:11.29 6:44/M jr
45 45 376 Lauren Mack Lake Park HS 20:11.75 6:44/M so
46 46 1055 Sophia Limberakis Saint Viator HS 20:19.84 6:46/M fr
47 47 383 Katarzyna Szkaradek Lake Park HS 20:20.88 6:47/M so
48 48 2660 Ella Chambers Taft HS 20:21.27 6:47/M fr
49 (< 5) 5 Vanessa Guadarrama Argo Community HS 20:22.18 6:47/M sr
50 49 1186 Madeleine Clerkin Walter Payton College Prep 20:23.10 6:48/M jr
51 50 39 Bridgette Hegarty Chicago Northside College Prep 20:24.54 6:48/M sr
52 51 1042 Claire Bottcher Saint Viator HS 20:25.40 6:48/M jr
53 52 1049 Maddie Fitzpatrick Saint Viator HS 20:25.90 6:48/M sr
54 53 332 Nya Jackson ITW David Speer Academy 20:27.78 6:49/M sr
55 54 333 Cynthia Presa ITW David Speer Academy 20:27.79 6:49/M sr
56 55 1179 Sarai Vargas Von Steuben Metro HS 20:29.49 6:50/M sr
57 56 1107 Chastity Serrano Taft HS 20:34.35 6:51/M sr
58 57 1085 Mia Cinquini Taft HS 20:35.31 6:52/M jr
59 58 1145 Alexa Mendoza Trinity HS 20:40.53 6:53/M sr
60 59 722 Keeley Leary Mother McAuley 20:41.96 6:54/M sr
61 (< 5) 1287 Amanda Valdes-Garcia Woodstock North HS 20:42.53 6:54/M jr
62 60 294 Breanna Sheldon Harlem 20:42.77 6:54/M jr
63 61 369 Ann Marie Ahrens Lake Park HS 20:45.51 6:55/M fr
64 62 9 Jessica Alsvig BBCHS 20:46.08 6:55/M jr
65 (> 7) 1096 Hope Marr Taft HS 20:46.76 6:55/M so
66 63 288 Alyssa Kuehne Harlem 20:50.62 6:57/M so
67 64 443 Jazmin Santoyo Leyden HS 20:51.58 6:57/M jr
68 65 940 Erika Perez Prosser Career Academy 20:52.08 6:57/M so
69 66 979 Helena Walo Regina Dominican 20:52.09 6:57/M sr
70 67 357 Hayes Kennedy Lake Forest Academy 20:57.99 6:59/M sr
71 68 84 Zoe Hadley Evanston Township HS 20:58.58 6:59/M sr
72 69 574 Anna Shortal Loyola Academy 20:59.82 7:00/M so
73 70 704 Colleen Flood Mother McAuley 21:00.85 7:00/M jr
74 71 879 Emma Nelson Oswego HS 21:02.04 7:01/M sr
75 72 272 Bridget Wall Glenbrook South HS 21:02.52 7:01/M sr
76 73 675 Ann Dang Mather HS 21:03.22 7:01/M sr
77 74 818 Ela Kanci Niles West 21:04.59 7:01/M fr
78 75 697 Rena Cudecki Mother McAuley 21:04.76 7:01/M jr
79 76 77 Margaret Eisfelder Evanston Township HS 21:05.56 7:02/M sr
80 77 1123 Sydney Smith The Noble Academy 21:06.55 7:02/M so
81 78 375 Grace Larson Lake Park HS 21:06.60 7:02/M jr
82 79 1019 Alejandra Cortes Round Lake HS 21:07.14 7:02/M so
83 80 1052 Maura Hogaboom Saint Viator HS 21:07.45 7:02/M jr
84 81 725 Molly Maloney Mother McAuley 21:07.53 7:02/M so
85 82 401 Vanessa Sostenes Lake View HS 21:08.48 7:03/M jr
86 83 466 Jaelyn Evans Lincoln Park HS 21:09.57 7:03/M so
87 84 1126 Grace Brown Trinity HS 21:09.80 7:03/M jr
88 85 846 Laura Trinh Niles West 21:10.29 7:03/M jr
89 86 1028 Jeny Martinez Round Lake HS 21:10.49 7:03/M so
90 (> 7) 1100 Seneca Nicklas Taft HS 21:11.62 7:04/M sr
91 87 899 Maggie Heil Prospect HS 21:11.92 7:04/M jr
92 88 1273 Theresa Presisto Woodstock HS 21:14.65 7:05/M fr
93 89 921 Samantha Roberson Prospect HS 21:14.68 7:05/M sr
94 (< 5) 55 Kailee Carro DePaul College Prep 21:14.70 7:05/M sr
95 90 579 Grace Udelhofen Loyola Academy 21:15.57 7:05/M jr
96 91 546 Katherine Kuzas Loyola Academy 21:15.69 7:05/M sr
97 92 14 Avery Fountain BBCHS 21:16.63 7:05/M jr
98 93 920 Wilma Rishko Prospect HS 21:17.04 7:06/M sr
99 94 175 Eileen Petros Fenwick HS 21:17.95 7:06/M sr
100 95 473 Maya King Lincoln Park HS 21:18.39 7:06/M jr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
101 96 751 Claire Sheehan Mother McAuley 21:19.22 7:06/M jr
102 97 833 Diana Panoutsos Niles West 21:20.43 7:07/M jr
103 98 314 Kiki Twardosz Hinsdale South 21:23.60 7:08/M sr
104 99 474 Flora Kuehn Lincoln Park HS 21:25.41 7:08/M fr
105 (< 5) 197 Audrey Shadle Francis W Parker HS 21:26.53 7:09/M jr
106 100 310 Emma Ririe Hinsdale South 21:27.09 7:09/M sr
107 101 409 Brenda Bolivar Leyden HS 21:27.11 7:09/M so
108 102 733 Ellen Murphy Mother McAuley 21:29.65 7:10/M fr
109 103 1023 Jahaira Gonzalez Round Lake HS 21:31.92 7:10/M jr
110 (< 5) 4 Lauren Gardner Argo Community HS 21:32.94 7:11/M sr
111 (< 5) 63 Natalia Sliwinska DePaul College Prep 21:33.87 7:11/M jr
112 104 1169 Tiffany Lam Von Steuben Metro HS 21:35.00 7:12/M so
113 105 893 Faith Dircks Prospect HS 21:36.39 7:12/M sr
114 (< 5) 56 Casey De La Cruz DePaul College Prep 21:36.92 7:12/M so
115 106 1013 Lizet Aguirre Round Lake HS 21:39.24 7:13/M so
116 (< 5) 7 Reshide Xheka Argo Community HS 21:40.53 7:13/M so
117 107 260 Sam McGuire Glenbrook South HS 21:40.70 7:13/M fr
118 108 1211 Lucia Roth Walter Payton College Prep 21:42.78 7:14/M so
119 109 128 Noni Shelton Evanston Township HS 21:43.02 7:14/M sr
120 110 415 Katlin Crane Leyden HS 21:44.90 7:15/M so
121 111 769 Christine Fleming Niles North 21:45.62 7:15/M so
122 112 1014 Yeni Aguirre Round Lake HS 21:46.09 7:15/M sr
123 113 207 Lia Devereux Glenbrook North HS 21:46.56 7:15/M jr
124 (> 7) 716 Megan Howley Mother McAuley 21:47.12 7:16/M so
125 (> 7) 1103 Carina Parra Taft HS 21:48.88 7:16/M jr
126 114 10 Emilee Alvarado BBCHS 21:49.60 7:16/M jr
127 115 791 Ninawa Odicho Niles North 21:50.86 7:17/M fr
128 116 45 Ella Neurohr Chicago Northside College Prep 21:51.51 7:17/M sr
129 117 182 Abigail Schierl Fenwick HS 21:51.83 7:17/M sr
130 118 1267 Syd Heidtke Woodstock HS 21:52.91 7:17/M jr
131 119 155 Amaya Gonzalez Fenwick HS 21:54.30 7:18/M jr
132 (> 7) 757 Ally Urbaniak Mother McAuley 21:55.01 7:18/M fr
133 120 1277 Julia Walsdorf Woodstock HS 21:55.61 7:18/M jr
134 121 1164 Emma Devarenne Von Steuben Metro HS 21:56.00 7:19/M sr
135 122 838 Kylie Ramirez Niles West 21:56.20 7:19/M jr
136 123 1233 Karly Pikel Wauconda HS 21:56.24 7:19/M so
137 124 141 Cara Conniff Fenwick HS 21:57.42 7:19/M jr
138 125 410 Anmar Cabral Leyden HS 21:58.05 7:19/M sr
139 126 224 Ellie Linforth Glenbrook North HS 21:58.22 7:19/M sr
140 127 1021 Jessica Cuna Round Lake HS 21:59.46 7:20/M sr
141 128 235 Sandra Serbu Glenbrook North HS 21:59.70 7:20/M jr
142 129 1203 Jamilah Maronde Walter Payton College Prep 22:00.34 7:20/M jr
143 130 1261 Evelyn Yao Willowbrook HS 22:00.87 7:20/M sr
144 131 537 Chloe Huh Loyola Academy 22:01.45 7:20/M jr
145 132 552 Bridget McCann Loyola Academy 22:01.98 7:20/M sr
146 133 385 Yulia Ahlheim Lake View HS 22:02.88 7:21/M sr
147 134 277 Ingrid Alcala Harlem 22:03.17 7:21/M jr
148 135 977 Isabelle Speiwak Regina Dominican 22:03.70 7:21/M so
149 136 848 Hannah Yun Niles West 22:04.02 7:21/M so
150 137 490 Hritz Chloe Lindbloom Math and Science Academy 22:04.61 7:21/M jr
151 138 390 Andrea Barron Lake View HS 22:04.77 7:21/M so
152 139 298 Shaylinn Aver Hinsdale South 22:04.98 7:21/M jr
153 140 888 Andie Beck Prospect HS 22:05.57 7:22/M jr
154 141 1171 Jasmin Marcos Von Steuben Metro HS 22:05.68 7:22/M so
155 (> 7) 759 Lizzie Ward Mother McAuley 22:05.96 7:22/M jr
156 142 407 Evelyn Arzola Leyden HS 22:07.08 7:22/M jr
157 (> 7) 1053 Julia Hornberger Saint Viator HS 22:08.91 7:23/M jr
158 143 939 Teresa Mejia Prosser Career Academy 22:09.89 7:23/M so
159 144 664 Natalia Prato Marian Catholic HS 22:10.91 7:23/M jr
160 145 849 Briana Alarcon Oak Forest HS 22:12.46 7:24/M sr
161 146 872 Holly Gotchie Oswego HS 22:15.07 7:25/M sr
162 (> 7) 728 Grace Moran Mother McAuley 22:15.34 7:25/M sr
163 147 78 Kathleen Finneran Evanston Township HS 22:15.56 7:25/M jr
164 148 1274 Abby Primus Woodstock HS 22:17.28 7:26/M sr
165 (> 7) 742 Brigid O'Shea Mother McAuley 22:17.98 7:26/M so
166 149 151 Sara Fuentes Lara Fenwick HS 22:21.26 7:27/M sr
167 (> 7) 1051 Zophia Perez Saint Viator HS 22:23.17 7:28/M fr
168 150 28 Alyssa Stoll BBCHS 22:24.49 7:28/M jr
169 (< 5) 64 Sydney Tajkowski DePaul College Prep 22:25.19 7:28/M fr
170 151 1241 Lydia Bauernfreund Willowbrook HS 22:26.70 7:29/M sr
171 (> 7) 761 Hanna Zayyad Mother McAuley 22:30.23 7:30/M sr
172 152 559 Marina Monacelli Loyola Academy 22:31.51 7:30/M sr
173 153 327 Doris Aucaquizphi ITW David Speer Academy 22:32.32 7:31/M sr
174 154 30 Becki Walz BBCHS 22:33.23 7:31/M sr
175 (> 7) 696 Cecelia Crane Mother McAuley 22:34.83 7:31/M sr
176 155 279 Klaire Boisvert Harlem 22:34.86 7:31/M sr
177 156 330 Lizzy Flores ITW David Speer Academy 22:35.24 7:32/M sr
178 157 851 Rachel Biggs Oak Forest HS 22:35.74 7:32/M jr
179 158 801 Rachael Xavier Niles North 22:36.80 7:32/M jr
180 (< 5) 194 Bella Evan-Cook Francis W Parker HS 22:36.96 7:32/M jr
181 159 661 Lisette Kelly Marian Catholic HS 22:37.74 7:32/M sr
182 160 264 Ella Prillaman Glenbrook South HS 22:38.18 7:33/M so
183 161 289 Jenna Lane Harlem 22:39.51 7:33/M fr
184 162 331 Janis Gomez ITW David Speer Academy 22:40.17 7:33/M so
185 (> 7) 87 Olivia Holland Evanston Township HS 22:40.27 7:33/M sr
186 (> 7) 720 Allison Keller Mother McAuley 22:41.25 7:34/M sr
187 163 764 Jaslin Becerra Niles North 22:41.75 7:34/M jr
188 164 944 Aryanna Southworth Prosser Career Academy 22:43.04 7:34/M jr
189 (> 7) 760 Taryn Wesclitz Mother McAuley 22:44.16 7:35/M sr
190 165 1124 Justice Wysinger The Noble Academy 22:48.90 7:36/M jr
191 (> 7) 1276 Madeline Scolio Woodstock HS 22:49.74 7:36/M jr
192 166 1229 Kelly Kroegel Wauconda HS 22:49.90 7:36/M jr
193 167 433 Claudia Pineda Leyden HS 22:51.91 7:37/M jr
194 168 459 Sarah Belizario Lincoln Park HS 22:53.84 7:38/M so
195 (> 7) 752 Moira Staudacher Mother McAuley 22:54.56 7:38/M jr
196 (> 7) 746 Abigael Powell Mother McAuley 22:56.22 7:39/M jr
197 (> 7) 730 Ryan Moran Mother McAuley 22:56.29 7:39/M sr
198 (> 7) 739 Maggie O'Malley Mother McAuley 22:56.80 7:39/M so
199 (> 7) 1048 Natalia Fic Saint Viator HS 22:57.54 7:39/M sr
200 169 282 Taylor Darif Harlem 22:57.57 7:39/M jr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
201 170 1189 Iman El-Bawab Walter Payton College Prep 22:58.07 7:39/M jr
202 171 964 Maureen Hines Regina Dominican 22:59.27 7:40/M fr
203 172 536 Emma Huettl Loyola Academy 23:01.40 7:40/M jr
204 173 1230 Olivia Kuch Wauconda HS 23:02.57 7:41/M jr
205 174 334 Laura Reyes ITW David Speer Academy 23:03.19 7:41/M sr
206 175 454 Danielle Weimerskirch Leyden HS 23:03.77 7:41/M jr
207 176 372 Janelle Drogolewicz Lake Park HS 23:03.95 7:41/M jr
208 (> 7) 416 Julianna Cruz Leyden HS 23:05.26 7:42/M so
209 177 142 Elizabeth Cummings Fenwick HS 23:06.66 7:42/M sr
210 178 678 Anayeli Gutierrez Mather HS 23:09.78 7:43/M sr
211 (> 7) 912 Mary Paczko Prospect HS 23:11.39 7:44/M sr
212 179 869 Alexia Diaz Oswego HS 23:12.02 7:44/M jr
213 (> 7) 724 Maura Maloney Mother McAuley 23:12.04 7:44/M so
214 180 374 Kate Kirkham Lake Park HS 23:13.36 7:44/M jr
215 181 875 Abby Ladison Oswego HS 23:15.58 7:45/M jr
216 182 777 Elizabeth James Niles North 23:16.55 7:45/M jr
217 (> 7) 702 Fiona Fitzpatrick Mother McAuley 23:17.57 7:46/M fr
218 (> 7) 166 Alex Medina Fenwick HS 23:17.62 7:46/M jr
219 183 328 Adriana Cortes ITW David Speer Academy 23:17.83 7:46/M jr
220 184 1062 Rosemary Enciso St. Laurence HS 23:18.18 7:46/M so
221 (< 5) 340 Katherine Sandoval Kennedy 23:18.62 7:46/M jr
222 (> 7) 502 Maura Barrett Loyola Academy 23:18.92 7:46/M jr
223 (> 7) 455 Alexis Weiner Leyden HS 23:19.89 7:46/M so
224 (> 7) 102 Phoebe Liccardo Evanston Township HS 23:20.10 7:47/M jr
225 185 243 Ashley Yoshikawa Glenbrook North HS 23:20.12 7:47/M jr
226 (> 7) 1025 Alicia Hernandez Round Lake HS 23:21.10 7:47/M so
227 186 248 Gigi Cepeda Glenbrook South HS 23:22.40 7:47/M jr
228 (< 5) 2621 Payne Tiffany Southland College Prep 23:22.72 7:47/M sr
229 (> 7) 732 Bridget Murphy Mother McAuley 23:24.61 7:48/M fr
230 187 878 Olivia Merrigan Oswego HS 23:24.65 7:48/M sr
231 (> 7) 867 Grace Beck Oswego HS 23:25.74 7:48/M sr
232 188 811 Venessa Bittar Niles West 23:25.90 7:48/M jr
233 189 788 Serena Meyers Niles North 23:26.49 7:49/M so
234 190 1249 Angela Klingelhoffer Willowbrook HS 23:26.51 7:49/M sr
235 191 1000 Mary Quinn Resurrection College Prep 23:27.49 7:49/M sr
236 192 1067 Brigid Mundt St. Laurence HS 23:28.25 7:49/M sr
237 (> 7) 723 Taylor Leary Mother McAuley 23:29.54 7:50/M so
238 (> 7) 1015 Daisy Alcantar Round Lake HS 23:31.01 7:50/M so
239 193 360 Dozois Lizzie Lake Forest Academy 23:31.27 7:50/M fr
240 194 865 Marisa Toschi Oak Forest HS 23:32.32 7:51/M jr
241 (< 5) 8 Azucena Zarza Argo Community HS 23:32.59 7:51/M so
242 (> 7) 440 Jasmine Ruiz Leyden HS 23:32.74 7:51/M so
243 195 1066 Kelly Mason St. Laurence HS 23:33.11 7:51/M sr
244 196 1173 Angelica Nieto Von Steuben Metro HS 23:33.15 7:51/M so
245 197 501 Jameia Tyler Lindbloom Math and Science Academy 23:34.23 7:51/M so
246 198 1136 Deanna Hagberg Trinity HS 23:34.79 7:51/M sr
247 199 349 Dee Becca Lake Forest Academy 23:34.86 7:51/M sr
248 (> 7) 514 Mary Clare Donnelly Loyola Academy 23:36.47 7:52/M sr
249 (> 7) 160 Haley Legan Fenwick HS 23:36.62 7:52/M sr
250 (> 7) 741 Aileen O'Rourke Mother McAuley 23:41.38 7:54/M so
251 (> 7) 146 Anabella Dougherty Fenwick HS 23:42.69 7:54/M sr
252 (> 7) 708 Grace Gonzalez Mother McAuley 23:43.59 7:54/M sr
253 (> 7) 439 Salma Rodriguez Leyden HS 23:46.39 7:55/M sr
254 200 258 Maricel Lehner Glenbrook South HS 23:47.94 7:56/M so
255 201 859 Sabrina Hernandez Oak Forest HS 23:49.01 7:56/M sr
256 202 493 Chaidez Jessica Lindbloom Math and Science Academy 23:50.69 7:57/M fr
257 (> 7) 740 Mary Kate O'Malley Mother McAuley 23:52.75 7:57/M jr
258 (> 7) 422 Molly Kasch Leyden HS 23:52.80 7:57/M fr
259 (> 7) 873 Alyssa Hamblin Oswego HS 23:54.85 7:58/M jr
260 203 663 Natalija Mikich Marian Catholic HS 23:57.73 7:59/M jr
261 204 464 Claire Considine Lincoln Park HS 23:57.80 7:59/M jr
262 205 275 Diana Yedynets Glenbrook South HS 23:58.00 7:59/M jr
263 (> 7) 711 Grace Harkins Mother McAuley 23:59.18 8:00/M sr
264 (> 7) 717 Janie Hynes Mother McAuley 23:59.62 8:00/M fr
265 206 232 Faith Ottaviano Glenbrook North HS 24:00.22 8:00/M sr
266 207 1259 Jennifer Williams Willowbrook HS 24:02.42 8:01/M sr
267 208 861 Meredith Kucharski Oak Forest HS 24:03.08 8:01/M jr
268 209 855 Madeline Draper Oak Forest HS 24:04.40 8:01/M sr
269 (> 7) 1269 Mariana Kostova Woodstock HS 24:04.44 8:01/M sr
270 (> 7) 21 Madelyn Longtin BBCHS 24:04.92 8:01/M jr
271 (> 7) 103 Cameron Lind Evanston Township HS 24:06.46 8:02/M sr
272 210 270 Katie Thoelecke Glenbrook South HS 24:06.91 8:02/M sr
273 (> 7) 380 Tiphany Schlau Lake Park HS 24:08.00 8:03/M jr
274 211 287 Miranda Johnson Harlem 24:08.57 8:03/M sr
275 (> 7) 753 Tara Tilkes Mother McAuley 24:10.02 8:03/M jr
276 (> 7) 754 Mia Tobar Mother McAuley 24:10.23 8:03/M jr
277 (> 7) 371 Lily Caines Lake Park HS 24:15.68 8:05/M jr
278 (> 7) 428 Adriana Olvera Leyden HS 24:17.69 8:06/M jr
279 (> 7) 384 Melia Thakker Lake Park HS 24:18.73 8:06/M so
280 (< 5) 2620 Payne Tamara Southland College Prep 24:23.96 8:08/M sr
281 (> 7) 699 Clare Donovan Mother McAuley 24:24.78 8:08/M so
282 212 362 Sato Momoko Lake Forest Academy 24:24.86 8:08/M jr
283 (> 7) 432 Angelica Perez Leyden HS 24:25.45 8:08/M sr
284 (> 7) 413 Rosana Casteneda Leyden HS 24:27.67 8:09/M sr
285 213 236 Nora Smith Glenbrook North HS 24:29.96 8:10/M jr
286 (> 7) 877 Lauren Martin Oswego HS 24:30.90 8:10/M jr
287 214 1068 Nicole Muszynski St. Laurence HS 24:38.44 8:13/M sr
288 215 962 Nora Clancy Regina Dominican 24:39.18 8:13/M fr
289 (> 7) 444 Yaret Serrano Leyden HS 24:43.31 8:14/M sr
290 (> 7) 694 Tess Clifford Mother McAuley 24:43.41 8:14/M jr
291 (> 7) 743 Emma Olsen Mother McAuley 24:44.87 8:15/M sr
292 216 677 Yahaira Escobar Mather HS 24:47.28 8:16/M so
293 217 494 Padilla Lesley Lindbloom Math and Science Academy 24:48.72 8:16/M jr
294 (> 7) 179 Sophia Rodriguez Fenwick HS 24:49.71 8:16/M jr
295 218 210 Katie Fitzpatrick Glenbrook North HS 24:53.85 8:18/M sr
296 (> 7) 239 Julia Treleven Glenbrook North HS 24:53.97 8:18/M jr
297 (> 7) 329 Joanna Dominguez ITW David Speer Academy 24:55.68 8:18/M jr
298 (> 7) 1020 Olimpia Cruz Round Lake HS 24:56.16 8:19/M sr
299 (> 7) 73 Sarah Craig Evanston Township HS 24:56.85 8:19/M sr
300 (> 7) 117 Sage Patchett Evanston Township HS 24:57.75 8:19/M jr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
301 219 1070 Maryam Shirazi St. Laurence HS 24:58.77 8:19/M sr
302 220 345 Ava Ascroft Lake Forest Academy 24:58.98 8:19/M jr
303 (> 7) 404 Jacky Alvarado Leyden HS 25:02.74 8:21/M jr
304 221 966 Meghan McCabe Regina Dominican 25:03.92 8:21/M jr
305 222 656 Katelin Avila Marian Catholic HS 25:06.24 8:22/M jr
306 223 983 Faith Cloherty Resurrection College Prep 25:10.44 8:23/M sr
307 224 348 Mcgrill Audrey Lake Forest Academy 25:10.49 8:23/M so
308 225 963 Kyleigh Dalkin Regina Dominican 25:12.35 8:24/M sr
309 (> 7) 368 Sana Abbasi Lake Park HS 25:12.79 8:24/M jr
310 226 785 Rachel Lee Niles North 25:13.08 8:24/M jr
311 (> 7) 852 Madison Cline-Laycoax Oak Forest HS 25:14.26 8:25/M sr
312 (> 7) 1017 Mitzi Barradas Round Lake HS 25:14.68 8:25/M sr
313 (> 7) 856 Nikitta Gajjar Oak Forest HS 25:14.86 8:25/M sr
314 227 989 Alysah Ellew Resurrection College Prep 25:19.75 8:26/M sr
315 (< 5) 1006 Lauren Kinel Ridgewood HS 25:21.25 8:27/M jr
316 228 1002 Maddie Sabella Resurrection College Prep 25:24.34 8:28/M sr
317 229 1174 Krystal Oehlberg Von Steuben Metro HS 25:31.88 8:30/M sr
318 (> 7) 774 Ena Guzina Niles North 25:34.60 8:31/M so
319 230 670 Anna Wegrzyn Marian Catholic HS 25:36.70 8:32/M jr
320 (> 7) 693 Mary Kate Clifford Mother McAuley 25:36.72 8:32/M sr
321 231 999 Michele Parr Resurrection College Prep 25:41.91 8:34/M jr
322 (> 7) 776 Ines Husnic Niles North 25:44.53 8:35/M jr
323 232 495 Escot Loren Lindbloom Math and Science Academy 25:55.83 8:38/M sr
324 (> 7) 131 Hannah Vice Evanston Township HS 26:04.25 8:41/M sr
325 233 461 Tania Bernal Lincoln Park HS 26:06.65 8:42/M so
326 (> 7) 860 Katharine Holewa Oak Forest HS 26:09.69 8:43/M sr
327 234 990 Marissa Fico Resurrection College Prep 26:13.79 8:44/M sr
328 235 1005 Mary Claire Weber Resurrection College Prep 26:14.81 8:45/M jr
329 236 1119 Gabriela Loma The Noble Academy 26:16.19 8:45/M fr
330 237 681 Mariam Khan Mather HS 26:23.39 8:48/M so
331 (> 7) 1029 Emilyn Najera Round Lake HS 26:28.55 8:49/M sr
332 238 1162 Nyariak Alier Von Steuben Metro HS 26:29.99 8:50/M so
333 239 1071 Sabina Slubowski St. Laurence HS 26:31.46 8:50/M so
334 240 976 Nora Sipchen Regina Dominican 26:31.70 8:50/M fr
335 (> 7) 158 Paige Haeflinger Fenwick HS 26:34.93 8:51/M jr
336 (> 7) 423 Chelsey Lopez Leyden HS 26:37.87 8:52/M sr
337 241 936 Elizabeth Martinez Prosser Career Academy 26:40.65 8:53/M so
338 242 398 Estefania Sanchez Lake View HS 26:42.83 8:54/M jr
339 (> 7) 991 Claire Kammier Resurrection College Prep 26:46.93 8:55/M jr
340 (> 7) 969 Maeve Newton Regina Dominican 26:49.22 8:56/M fr
341 243 486 Sanchez Andrea Lindbloom Math and Science Academy 26:53.70 8:58/M so
342 (> 7) 156 Emma Hackett Fenwick HS 26:58.88 8:59/M sr
343 (> 7) 406 Erika Arroyo Leyden HS 27:08.69 9:03/M sr
344 244 660 Riley Driscoll Marian Catholic HS 27:26.86 9:09/M jr
345 (> 7) 417 Ashley Felix Leyden HS 27:38.00 9:13/M jr
346 (> 7) 975 Lola Simon Regina Dominican 27:54.46 9:18/M so
347 245 1250 Marisol Magana Willowbrook HS 27:54.66 9:18/M jr
348 (> 7) 1024 Mayra Heredia Round Lake HS 27:55.84 9:18/M jr
349 (> 7) 181 Alex Sawasiuk Fenwick HS 27:58.55 9:19/M jr
350 246 399 Eve Schakowsky Lake View HS 28:02.93 9:21/M jr
351 (> 7) 992 Brenna Kelly Resurrection College Prep 28:03.74 9:21/M jr
352 (< 5) 342 Monica Solano Kennedy 28:07.84 9:22/M sr
353 (> 7) 130 Julia Smith Evanston Township HS 28:25.87 9:28/M jr
354 (> 7) 667 Cassidy Siegel Marian Catholic HS 28:32.79 9:31/M jr
355 247 1121 Kayla Rodriguez The Noble Academy 28:35.96 9:32/M jr
356 (> 7) 69 Malaika Bergner Evanston Township HS 28:42.44 9:34/M jr
357 (> 7) 403 Labiba Al-Juneidi Leyden HS 28:58.78 9:39/M jr
358 (> 7) 124 Maia Robinson Evanston Township HS 29:23.38 9:48/M sr
359 (< 5) 336 Danielle Estrada Kennedy 29:29.62 9:50/M jr
360 (> 7) 1001 Grace Rodden Resurrection College Prep 29:37.31 9:52/M sr
361 (> 7) 106 Cy Yonna Martin Evanston Township HS 29:54.75 9:58/M sr
362 (> 7) 854 Mia Dantis Oak Forest HS 30:44.87 10:15/M jr
363 (> 7) 986 Carolin Delaney Resurrection College Prep 31:02.03 10:21/M sr
364 (> 7) 997 Erin Nolan Resurrection College Prep 31:04.89 10:21/M jr
365 248 933 Jocelyn Estrada Prosser Career Academy 35:27.96 11:49/M fr
366 (< 5) 2611 Elise Harris Phoenix Military Academy 36:04.00 12:01/M jr
Top
Team Summary Report - Girls
Varsity Girls
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Chicago Northside College Prep 80 6 7 12 18 37 50 116
Top 5 Times: 1:36:40.74
2 Taft HS 140 8 24 25 35 48 56 57
Top 5 Times: 1:38:36.57
3 Saint Viator HS 161 10 26 28 46 51 52 80
Top 5 Times: 1:39:18.94
4 Evanston Township HS 202 1 13 44 68 76 109 147
Top 5 Times: 1:38:14.27
5 Walter Payton College Prep 227 15 17 38 49 108 129 170
Top 5 Times: 1:40:50.61
6 Lake Park HS 240 9 45 47 61 78 176 180
Top 5 Times: 1:41:32.12
7 Woodstock HS 260 3 11 40 88 118 120 148
Top 5 Times: 1:40:43.06
8 Mother McAuley 316 31 59 70 75 81 96 102
Top 5 Times: 1:43:46.15
9 BBCHS 332 22 42 62 92 114 150 154
Top 5 Times: 1:43:35.67
10 Prospect HS 337 29 39 87 89 93 105 140
Top 5 Times: 1:43:33.59
11 Wauconda HS 365 19 23 34 123 166 173
Top 5 Times: 1:43:46.28
12 Hinsdale South 374 16 21 98 100 139
Top 5 Times: 1:43:54.09
13 Round Lake HS 376 2 79 86 103 106 112 127
Top 5 Times: 1:43:15.84
14 Trinity HS 376 4 32 58 84 198
Top 5 Times: 1:44:05.41
15 Niles West 414 36 74 85 97 122 136 188
Top 5 Times: 1:45:28.66
16 Oswego HS 469 30 43 71 146 179 181 187
Top 5 Times: 1:46:29.03
17 Fenwick HS 487 33 94 117 119 124 149 177
Top 5 Times: 1:46:56.03
18 Loyola Academy 513 69 90 91 131 132 152 172
Top 5 Times: 1:47:34.51
19 Leyden HS 542 64 101 110 125 142 167 175
Top 5 Times: 1:48:08.72
20 Harlem 573 60 63 134 155 161 169 211
Top 5 Times: 1:48:50.93
21 ITW David Speer Academy 578 53 54 153 156 162 174 183
Top 5 Times: 1:48:43.30
22 Von Steuben Metro HS 617 55 104 121 141 196 229 238
Top 5 Times: 1:49:39.32
23 Lincoln Park HS 649 83 95 99 168 204 233
Top 5 Times: 1:50:45.01
24 Willowbrook HS 683 5 130 151 190 207 245
Top 5 Times: 1:50:48.36
25 Oak Forest HS 724 27 145 157 194 201 208 209
Top 5 Times: 1:51:51.78
26 Glenbrook South HS 725 72 107 160 186 200 205 210
Top 5 Times: 1:52:31.74
27 Niles North 729 111 115 158 163 182 189 226
Top 5 Times: 1:52:11.58
28 The Noble Academy 739 14 77 165 236 247
Top 5 Times: 1:58:07.31
29 Mather HS 745 41 73 178 216 237
Top 5 Times: 1:55:30.03
30 Marian Catholic HS 748 20 144 159 203 222 230 244
Top 5 Times: 1:53:25.29
31 Glenbrook North HS 758 113 126 128 185 206 213 218
Top 5 Times: 1:53:04.82
32 Regina Dominican 808 66 135 171 215 221 225 240
Top 5 Times: 1:55:38.16
33 Lake View HS 841 82 133 138 242 246
Top 5 Times: 2:00:01.89
34 Prosser Career Academy 861 65 143 164 241 248
Top 5 Times: 2:07:53.62
35 Lake Forest Academy 891 67 193 199 212 220 224
Top 5 Times: 1:57:27.96
36 Lindbloom Math and Science Academy 985 137 197 202 217 232 243
Top 5 Times: 2:00:14.08
37 St. Laurence HS 1004 184 192 195 214 219 239
Top 5 Times: 1:59:56.75
38 Resurrection College Prep 1100 191 223 227 228 231 234 235
Top 5 Times: 2:05:03.93
Inc. Argo Community HS 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. DePaul College Prep 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Francis W Parker HS 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Kennedy 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Ridgewood HS 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Woodstock North HS 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Phoenix Military Academy 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Southland College Prep 2 finishers
Top 5 Times:
Top
Detail Team Results - Girls
Varsity Girls
Chicago Northside College Prep Finish Position - 1
Team Score (places): 80 Team Score (times): 1:36:40.74 Average Time: 19:20.15
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 44 Sara McCoy sr 6 6 18:57.68 18:57.68 2:16.38
2 37 Erin Franke jr 7 13 19:01.98 37:59.66 2:20.68
3 41 Kendra Lachcik jr 12 25 19:15.34 57:15.00 2:34.04
4 49 Faith Zehfuss jr 18 43 19:28.06 1:16:43.06 2:46.76
5 35 Gwen Casey so 37 80 19:57.68 1:36:40.74 3:16.38
6 39 Bridgette Hegarty sr 50 130 20:24.54 1:57:05.28 3:43.24
7 45 Ella Neurohr sr 116 246 21:51.51 2:18:56.79 5:10.21
Taft HS Finish Position - 2
Team Score (places): 140 Team Score (times): 1:38:36.57 Average Time: 19:43.31
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1104 Sydney Partyka so 8 8 19:04.33 19:04.33 2:23.03
2 1112 Caroline Young sr 24 32 19:37.60 38:41.93 2:56.30
3 1097 Jacqueline Mendoza sr 25 57 19:38.28 58:20.21 2:56.98
4 1086 Marisa Guidone jr 35 92 19:55.09 1:18:15.30 3:13.79
5 2660 Ella Chambers fr 48 140 20:21.27 1:38:36.57 3:39.97
6 1107 Chastity Serrano sr 56 196 20:34.35 1:59:10.92 3:53.05
7 1085 Mia Cinquini jr 57 253 20:35.31 2:19:46.23 3:54.01
8 1096 Hope Marr so More Than 7 20:46.76 2:40:32.99 4:05.46
9 1100 Seneca Nicklas sr More Than 7 21:11.62 3:01:44.61 4:30.32
10 1103 Carina Parra jr More Than 7 21:48.88 3:23:33.49 5:07.58
Saint Viator HS Finish Position - 3
Team Score (places): 161 Team Score (times): 1:39:18.94 Average Time: 19:51.79
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1043 Katie Castelli fr 10 10 19:07.82 19:07.82 2:26.52
2 1057 Payton McDonnell jr 26 36 19:39.54 38:47.36 2:58.24
3 1047 Loreta Dugo sr 28 64 19:46.34 58:33.70 3:05.04
4 1055 Sophia Limberakis fr 46 110 20:19.84 1:18:53.54 3:38.54
5 1042 Claire Bottcher jr 51 161 20:25.40 1:39:18.94 3:44.10
6 1049 Maddie Fitzpatrick sr 52 213 20:25.90 1:59:44.84 3:44.60
7 1052 Maura Hogaboom jr 80 293 21:07.45 2:20:52.29 4:26.15
8 1053 Julia Hornberger jr More Than 7 22:08.91 2:43:01.20 5:27.61
9 1051 Zophia Perez fr More Than 7 22:23.17 3:05:24.37 5:41.87
10 1048 Natalia Fic sr More Than 7 22:57.54 3:28:21.91 6:16.24
Evanston Township HS Finish Position - 4
Team Score (places): 202 Team Score (times): 1:38:14.27 Average Time: 19:38.85
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 110 Enyaeva Michelin sr 1 1 16:41.30 16:41.30 0:00.00
2 115 Abigail Osterlund jr 13 14 19:17.54 35:58.84 2:36.24
3 111 Grace Naquin jr 44 58 20:11.29 56:10.13 3:29.99
4 84 Zoe Hadley sr 68 126 20:58.58 1:17:08.71 4:17.28
5 77 Margaret Eisfelder sr 76 202 21:05.56 1:38:14.27 4:24.26
6 128 Noni Shelton sr 109 311 21:43.02 1:59:57.29 5:01.72
7 78 Kathleen Finneran jr 147 458 22:15.56 2:22:12.85 5:34.26
8 87 Olivia Holland sr More Than 7 22:40.27 2:44:53.12 5:58.97
9 102 Phoebe Liccardo jr More Than 7 23:20.10 3:08:13.22 6:38.80
10 103 Cameron Lind sr More Than 7 24:06.46 3:32:19.68 7:25.16
11 73 Sarah Craig sr More Than 7 24:56.85 3:57:16.53 8:15.55
12 117 Sage Patchett jr More Than 7 24:57.75 4:22:14.28 8:16.45
13 131 Hannah Vice sr More Than 7 26:04.25 4:48:18.53 9:22.95
14 130 Julia Smith jr More Than 7 28:25.87 5:16:44.40 11:44.57
15 69 Malaika Bergner jr More Than 7 28:42.44 5:45:26.84 12:01.14
16 124 Maia Robinson sr More Than 7 29:23.38 6:14:50.22 12:42.08
17 106 Cy Yonna Martin sr More Than 7 29:54.75 6:44:44.97 13:13.45
Walter Payton College Prep Finish Position - 5
Team Score (places): 227 Team Score (times): 1:40:50.61 Average Time: 20:10.12
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1194 Samantha Helffrich sr 15 15 19:20.52 19:20.52 2:39.22
2 1202 Ella Marden jr 17 32 19:25.39 38:45.91 2:44.09
3 1204 Catalina McLaughlin jr 38 70 19:58.82 58:44.73 3:17.52
4 1186 Madeleine Clerkin jr 49 119 20:23.10 1:19:07.83 3:41.80
5 1211 Lucia Roth so 108 227 21:42.78 1:40:50.61 5:01.48
6 1203 Jamilah Maronde jr 129 356 22:00.34 2:02:50.95 5:19.04
7 1189 Iman El-Bawab jr 170 526 22:58.07 2:25:49.02 6:16.77
Lake Park HS Finish Position - 6
Team Score (places): 240 Team Score (times): 1:41:32.12 Average Time: 20:18.42
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 382 Mariam Slimane fr 9 9 19:07.38 19:07.38 2:26.08
2 376 Lauren Mack so 45 54 20:11.75 39:19.13 3:30.45
3 383 Katarzyna Szkaradek so 47 101 20:20.88 59:40.01 3:39.58
4 369 Ann Marie Ahrens fr 61 162 20:45.51 1:20:25.52 4:04.21
5 375 Grace Larson jr 78 240 21:06.60 1:41:32.12 4:25.30
6 372 Janelle Drogolewicz jr 176 416 23:03.95 2:04:36.07 6:22.65
7 374 Kate Kirkham jr 180 596 23:13.36 2:27:49.43 6:32.06
8 380 Tiphany Schlau jr More Than 7 24:08.00 2:51:57.43 7:26.70
9 371 Lily Caines jr More Than 7 24:15.68 3:16:13.11 7:34.38
10 384 Melia Thakker so More Than 7 24:18.73 3:40:31.84 7:37.43
11 368 Sana Abbasi jr More Than 7 25:12.79 4:05:44.63 8:31.49
Woodstock HS Finish Position - 7
Team Score (places): 260 Team Score (times): 1:40:43.06 Average Time: 20:08.61
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1266 Kylie Hagmann jr 3 3 18:23.19 18:23.19 1:41.89
2 1268 Shannon Koscinski so 11 14 19:11.45 37:34.64 2:30.15
3 1279 Lauren Wietermann jr 40 54 20:00.86 57:35.50 3:19.56
4 1273 Theresa Presisto fr 88 142 21:14.65 1:18:50.15 4:33.35
5 1267 Syd Heidtke jr 118 260 21:52.91 1:40:43.06 5:11.61
6 1277 Julia Walsdorf jr 120 380 21:55.61 2:02:38.67 5:14.31
7 1274 Abby Primus sr 148 528 22:17.28 2:24:55.95 5:35.98
8 1276 Madeline Scolio jr More Than 7 22:49.74 2:47:45.69 6:08.44
9 1269 Mariana Kostova sr More Than 7 24:04.44 3:11:50.13 7:23.14
Mother McAuley Finish Position - 8
Team Score (places): 316 Team Score (times): 1:43:46.15 Average Time: 20:45.23
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 731 Lia Munoz sr 31 31 19:51.05 19:51.05 3:09.75
2 722 Keeley Leary sr 59 90 20:41.96 40:33.01 4:00.66
3 704 Colleen Flood jr 70 160 21:00.85 1:01:33.86 4:19.55
4 697 Rena Cudecki jr 75 235 21:04.76 1:22:38.62 4:23.46
5 725 Molly Maloney so 81 316 21:07.53 1:43:46.15 4:26.23
6 751 Claire Sheehan jr 96 412 21:19.22 2:05:05.37 4:37.92
7 733 Ellen Murphy fr 102 514 21:29.65 2:26:35.02 4:48.35
8 716 Megan Howley so More Than 7 21:47.12 2:48:22.14 5:05.82
9 757 Ally Urbaniak fr More Than 7 21:55.01 3:10:17.15 5:13.71
10 759 Lizzie Ward jr More Than 7 22:05.96 3:32:23.11 5:24.66
11 728 Grace Moran sr More Than 7 22:15.34 3:54:38.45 5:34.04
12 742 Brigid O'Shea so More Than 7 22:17.98 4:16:56.43 5:36.68
13 761 Hanna Zayyad sr More Than 7 22:30.23 4:39:26.66 5:48.93
14 696 Cecelia Crane sr More Than 7 22:34.83 5:02:01.49 5:53.53
15 720 Allison Keller sr More Than 7 22:41.25 5:24:42.74 5:59.95
16 760 Taryn Wesclitz sr More Than 7 22:44.16 5:47:26.90 6:02.86
17 752 Moira Staudacher jr More Than 7 22:54.56 6:10:21.46 6:13.26
18 746 Abigael Powell jr More Than 7 22:56.22 6:33:17.68 6:14.92
19 730 Ryan Moran sr More Than 7 22:56.29 6:56:13.97 6:14.99
20 739 Maggie O'Malley so More Than 7 22:56.80 7:19:10.77 6:15.50
21 724 Maura Maloney so More Than 7 23:12.04 7:42:22.81 6:30.74
22 702 Fiona Fitzpatrick fr More Than 7 23:17.57 8:05:40.38 6:36.27
23 732 Bridget Murphy fr More Than 7 23:24.61 8:29:04.99 6:43.31
24 723 Taylor Leary so More Than 7 23:29.54 8:52:34.53 6:48.24
25 741 Aileen O'Rourke so More Than 7 23:41.38 9:16:15.91 7:00.08
26 708 Grace Gonzalez sr More Than 7 23:43.59 9:39:59.50 7:02.29
27 740 Mary Kate O'Malley jr More Than 7 23:52.75 10:03:52.25 7:11.45
28 711 Grace Harkins sr More Than 7 23:59.18 10:27:51.43 7:17.88
29 717 Janie Hynes fr More Than 7 23:59.62 10:51:51.05 7:18.32
30 753 Tara Tilkes jr More Than 7 24:10.02 11:16:01.07 7:28.72
31 754 Mia Tobar jr More Than 7 24:10.23 11:40:11.30 7:28.93
32 699 Clare Donovan so More Than 7 24:24.78 12:04:36.08 7:43.48
33 694 Tess Clifford jr More Than 7 24:43.41 12:29:19.49 8:02.11
34 743 Emma Olsen sr More Than 7 24:44.87 12:54:04.36 8:03.57
35 693 Mary Kate Clifford sr More Than 7 25:36.72 13:19:41.08 8:55.42
BBCHS Finish Position - 9
Team Score (places): 332 Team Score (times): 1:43:35.67 Average Time: 20:43.13
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 22 Mia Martin sr 22 22 19:35.11 19:35.11 2:53.81
2 12 Maiah Caise jr 42 64 20:08.25 39:43.36 3:26.95
3 9 Jessica Alsvig jr 62 126 20:46.08 1:00:29.44 4:04.78
4 14 Avery Fountain jr 92 218 21:16.63 1:21:46.07 4:35.33
5 10 Emilee Alvarado jr 114 332 21:49.60 1:43:35.67 5:08.30
6 28 Alyssa Stoll jr 150 482 22:24.49 2:06:00.16 5:43.19
7 30 Becki Walz sr 154 636 22:33.23 2:28:33.39 5:51.93
8 21 Madelyn Longtin jr More Than 7 24:04.92 2:52:38.31 7:23.62
Prospect HS Finish Position - 10
Team Score (places): 337 Team Score (times): 1:43:33.59 Average Time: 20:42.72
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 886 Jenna Baltes jr 29 29 19:49.91 19:49.91 3:08.61
2 894 Cori Drew jr 39 68 20:00.04 39:49.95 3:18.74
3 899 Maggie Heil jr 87 155 21:11.92 1:01:01.87 4:30.62
4 921 Samantha Roberson sr 89 244 21:14.68 1:22:16.55 4:33.38
5 920 Wilma Rishko sr 93 337 21:17.04 1:43:33.59 4:35.74
6 893 Faith Dircks sr 105 442 21:36.39 2:05:09.98 4:55.09
7 888 Andie Beck jr 140 582 22:05.57 2:27:15.55 5:24.27
8 912 Mary Paczko sr More Than 7 23:11.39 2:50:26.94 6:30.09
Wauconda HS Finish Position - 11
Team Score (places): 365 Team Score (times): 1:43:46.28 Average Time: 20:45.26
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1232 Abigail McHugh jr 19 19 19:30.12 19:30.12 2:48.82
2 1236 Dakota Thompson jr 23 42 19:35.29 39:05.41 2:53.99
3 1237 Morgan Thompson so 34 76 19:54.73 59:00.14 3:13.43
4 1233 Karly Pikel so 123 199 21:56.24 1:20:56.38 5:14.94
5 1229 Kelly Kroegel jr 166 365 22:49.90 1:43:46.28 6:08.60
6 1230 Olivia Kuch jr 173 538 23:02.57 2:06:48.85 6:21.27
Hinsdale South Finish Position - 12
Team Score (places): 374 Team Score (times): 1:43:54.09 Average Time: 20:46.82
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 313 Patrice Trzupek so 16 16 19:24.46 19:24.46 2:43.16
2 301 Neha Chinwalla sr 21 37 19:33.96 38:58.42 2:52.66
3 314 Kiki Twardosz sr 98 135 21:23.60 1:00:22.02 4:42.30
4 310 Emma Ririe sr 100 235 21:27.09 1:21:49.11 4:45.79
5 298 Shaylinn Aver jr 139 374 22:04.98 1:43:54.09 5:23.68
Round Lake HS Finish Position - 13
Team Score (places): 376 Team Score (times): 1:43:15.84 Average Time: 20:39.17
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1022 Fatima Giron so 2 2 17:47.05 17:47.05 1:05.75
2 1019 Alejandra Cortes so 79 81 21:07.14 38:54.19 4:25.84
3 1028 Jeny Martinez so 86 167 21:10.49 1:00:04.68 4:29.19
4 1023 Jahaira Gonzalez jr 103 270 21:31.92 1:21:36.60 4:50.62
5 1013 Lizet Aguirre so 106 376 21:39.24 1:43:15.84 4:57.94
6 1014 Yeni Aguirre sr 112 488 21:46.09 2:05:01.93 5:04.79
7 1021 Jessica Cuna sr 127 615 21:59.46 2:27:01.39 5:18.16
8 1025 Alicia Hernandez so More Than 7 23:21.10 2:50:22.49 6:39.80
9 1015 Daisy Alcantar so More Than 7 23:31.01 3:13:53.50 6:49.71
10 1020 Olimpia Cruz sr More Than 7 24:56.16 3:38:49.66 8:14.86
11 1017 Mitzi Barradas sr More Than 7 25:14.68 4:04:04.34 8:33.38
12 1029 Emilyn Najera sr More Than 7 26:28.55 4:30:32.89 9:47.25
13 1024 Mayra Heredia jr More Than 7 27:55.84 4:58:28.73 11:14.54
Trinity HS Finish Position - 14
Team Score (places): 376 Team Score (times): 1:44:05.41 Average Time: 20:49.08
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1131 Emma Creviston sr 4 4 18:46.73 18:46.73 2:05.43
2 1142 Alyssa Jimenez sr 32 36 19:53.56 38:40.29 3:12.26
3 1145 Alexa Mendoza sr 58 94 20:40.53 59:20.82 3:59.23
4 1126 Grace Brown jr 84 178 21:09.80 1:20:30.62 4:28.50
5 1136 Deanna Hagberg sr 198 376 23:34.79 1:44:05.41 6:53.49
Niles West Finish Position - 15
Team Score (places): 414 Team Score (times): 1:45:28.66 Average Time: 21:05.73
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 805 Veronika Adamczyk so 36 36 19:57.15 19:57.15 3:15.85
2 818 Ela Kanci fr 74 110 21:04.59 41:01.74 4:23.29
3 846 Laura Trinh jr 85 195 21:10.29 1:02:12.03 4:28.99
4 833 Diana Panoutsos jr 97 292 21:20.43 1:23:32.46 4:39.13
5 838 Kylie Ramirez jr 122 414 21:56.20 1:45:28.66 5:14.90
6 848 Hannah Yun so 136 550 22:04.02 2:07:32.68 5:22.72
7 811 Venessa Bittar jr 188 738 23:25.90 2:30:58.58 6:44.60
Oswego HS Finish Position - 16
Team Score (places): 469 Team Score (times): 1:46:29.03 Average Time: 21:17.81
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 866 Isabel Aguado jr 30 30 19:50.53 19:50.53 3:09.23
2 882 Isabelle Santiago sr 43 73 20:09.37 39:59.90 3:28.07
3 879 Emma Nelson sr 71 144 21:02.04 1:01:01.94 4:20.74
4 872 Holly Gotchie sr 146 290 22:15.07 1:23:17.01 5:33.77
5 869 Alexia Diaz jr 179 469 23:12.02 1:46:29.03 6:30.72
6 875 Abby Ladison jr 181 650 23:15.58 2:09:44.61 6:34.28
7 878 Olivia Merrigan sr 187 837 23:24.65 2:33:09.26 6:43.35
8 867 Grace Beck sr More Than 7 23:25.74 2:56:35.00 6:44.44
9 873 Alyssa Hamblin jr More Than 7 23:54.85 3:20:29.85 7:13.55
10 877 Lauren Martin jr More Than 7 24:30.90 3:45:00.75 7:49.60
Fenwick HS Finish Position - 17
Team Score (places): 487 Team Score (times): 1:46:56.03 Average Time: 21:23.21
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 162 Francesca Lorenzini sr 33 33 19:54.53 19:54.53 3:13.23
2 175 Eileen Petros sr 94 127 21:17.95 41:12.48 4:36.65
3 182 Abigail Schierl sr 117 244 21:51.83 1:03:04.31 5:10.53
4 155 Amaya Gonzalez jr 119 363 21:54.30 1:24:58.61 5:13.00
5 141 Cara Conniff jr 124 487 21:57.42 1:46:56.03 5:16.12
6 151 Sara Fuentes Lara sr 149 636 22:21.26 2:09:17.29 5:39.96
7 142 Elizabeth Cummings sr 177 813 23:06.66 2:32:23.95 6:25.36
8 166 Alex Medina jr More Than 7 23:17.62 2:55:41.57 6:36.32
9 160 Haley Legan sr More Than 7 23:36.62 3:19:18.19 6:55.32
10 146 Anabella Dougherty sr More Than 7 23:42.69 3:43:00.88 7:01.39
11 179 Sophia Rodriguez jr More Than 7 24:49.71 4:07:50.59 8:08.41
12 158 Paige Haeflinger jr More Than 7 26:34.93 4:34:25.52 9:53.63
13 156 Emma Hackett sr More Than 7 26:58.88 5:01:24.40 10:17.58
14 181 Alex Sawasiuk jr More Than 7 27:58.55 5:29:22.95 11:17.25
Loyola Academy Finish Position - 18
Team Score (places): 513 Team Score (times): 1:47:34.51 Average Time: 21:30.90
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 574 Anna Shortal so 69 69 20:59.82 20:59.82 4:18.52
2 579 Grace Udelhofen jr 90 159 21:15.57 42:15.39 4:34.27
3 546 Katherine Kuzas sr 91 250 21:15.69 1:03:31.08 4:34.39
4 537 Chloe Huh jr 131 381 22:01.45 1:25:32.53 5:20.15
5 552 Bridget McCann sr 132 513 22:01.98 1:47:34.51 5:20.68
6 559 Marina Monacelli sr 152 665 22:31.51 2:10:06.02 5:50.21
7 536 Emma Huettl jr 172 837 23:01.40 2:33:07.42 6:20.10
8 502 Maura Barrett jr More Than 7 23:18.92 2:56:26.34 6:37.62
9 514 Mary Clare Donnelly sr More Than 7 23:36.47 3:20:02.81 6:55.17
Leyden HS Finish Position - 19
Team Score (places): 542 Team Score (times): 1:48:08.72 Average Time: 21:37.74
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 443 Jazmin Santoyo jr 64 64 20:51.58 20:51.58 4:10.28
2 409 Brenda Bolivar so 101 165 21:27.11 42:18.69 4:45.81
3 415 Katlin Crane so 110 275 21:44.90 1:04:03.59 5:03.60
4 410 Anmar Cabral sr 125 400 21:58.05 1:26:01.64 5:16.75
5 407 Evelyn Arzola jr 142 542 22:07.08 1:48:08.72 5:25.78
6 433 Claudia Pineda jr 167 709 22:51.91 2:11:00.63 6:10.61
7 454 Danielle Weimerskirch jr 175 884 23:03.77 2:34:04.40 6:22.47
8 416 Julianna Cruz so More Than 7 23:05.26 2:57:09.66 6:23.96
9 455 Alexis Weiner so More Than 7 23:19.89 3:20:29.55 6:38.59
10 440 Jasmine Ruiz so More Than 7 23:32.74 3:44:02.29 6:51.44
11 439 Salma Rodriguez sr More Than 7 23:46.39 4:07:48.68 7:05.09
12 422 Molly Kasch fr More Than 7 23:52.80 4:31:41.48 7:11.50
13 428 Adriana Olvera jr More Than 7 24:17.69 4:55:59.17 7:36.39
14 432 Angelica Perez sr More Than 7 24:25.45 5:20:24.62 7:44.15
15 413 Rosana Casteneda sr More Than 7 24:27.67 5:44:52.29 7:46.37
16 444 Yaret Serrano sr More Than 7 24:43.31 6:09:35.60 8:02.01
17 404 Jacky Alvarado jr More Than 7 25:02.74 6:34:38.34 8:21.44
18 423 Chelsey Lopez sr More Than 7 26:37.87 7:01:16.21 9:56.57
19 406 Erika Arroyo sr More Than 7 27:08.69 7:28:24.90 10:27.39
20 417 Ashley Felix jr More Than 7 27:38.00 7:56:02.90 10:56.70
21 403 Labiba Al-Juneidi jr More Than 7 28:58.78 8:25:01.68 12:17.48
Harlem Finish Position - 20
Team Score (places): 573 Team Score (times): 1:48:50.93 Average Time: 21:46.19
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 294 Breanna Sheldon jr 60 60 20:42.77 20:42.77 4:01.47
2 288 Alyssa Kuehne so 63 123 20:50.62 41:33.39 4:09.32
3 277 Ingrid Alcala jr 134 257 22:03.17 1:03:36.56 5:21.87
4 279 Klaire Boisvert sr 155 412 22:34.86 1:26:11.42 5:53.56
5 289 Jenna Lane fr 161 573 22:39.51 1:48:50.93 5:58.21
6 282 Taylor Darif jr 169 742 22:57.57 2:11:48.50 6:16.27
7 287 Miranda Johnson sr 211 953 24:08.57 2:35:57.07 7:27.27
ITW David Speer Academy Finish Position - 21
Team Score (places): 578 Team Score (times): 1:48:43.30 Average Time: 21:44.66
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 332 Nya Jackson sr 53 53 20:27.78 20:27.78 3:46.48
2 333 Cynthia Presa sr 54 107 20:27.79 40:55.57 3:46.49
3 327 Doris Aucaquizphi sr 153 260 22:32.32 1:03:27.89 5:51.02
4 330 Lizzy Flores sr 156 416 22:35.24 1:26:03.13 5:53.94
5 331 Janis Gomez so 162 578 22:40.17 1:48:43.30 5:58.87
6 334 Laura Reyes sr 174 752 23:03.19 2:11:46.49 6:21.89
7 328 Adriana Cortes jr 183 935 23:17.83 2:35:04.32 6:36.53
8 329 Joanna Dominguez jr More Than 7 24:55.68 3:00:00.00 8:14.38
Von Steuben Metro HS Finish Position - 22
Team Score (places): 617 Team Score (times): 1:49:39.32 Average Time: 21:55.86
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1179 Sarai Vargas sr 55 55 20:29.49 20:29.49 3:48.19
2 1169 Tiffany Lam so 104 159 21:35.00 42:04.49 4:53.70
3 1164 Emma Devarenne sr 121 280 21:56.00 1:04:00.49 5:14.70
4 1171 Jasmin Marcos so 141 421 22:05.68 1:26:06.17 5:24.38
5 1173 Angelica Nieto so 196 617 23:33.15 1:49:39.32 6:51.85
6 1174 Krystal Oehlberg sr 229 846 25:31.88 2:15:11.20 8:50.58
7 1162 Nyariak Alier so 238 1084 26:29.99 2:41:41.19 9:48.69
Lincoln Park HS Finish Position - 23
Team Score (places): 649 Team Score (times): 1:50:45.01 Average Time: 22:09.00
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 466 Jaelyn Evans so 83 83 21:09.57 21:09.57 4:28.27
2 473 Maya King jr 95 178 21:18.39 42:27.96 4:37.09
3 474 Flora Kuehn fr 99 277 21:25.41 1:03:53.37 4:44.11
4 459 Sarah Belizario so 168 445 22:53.84 1:26:47.21 6:12.54
5 464 Claire Considine jr 204 649 23:57.80 1:50:45.01 7:16.50
6 461 Tania Bernal so 233 882 26:06.65 2:16:51.66 9:25.35
Willowbrook HS Finish Position - 24
Team Score (places): 683 Team Score (times): 1:50:48.36 Average Time: 22:09.67
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1252 Victoria Palma jr 5 5 18:51.86 18:51.86 2:10.56
2 1261 Evelyn Yao sr 130 135 22:00.87 40:52.73 5:19.57
3 1241 Lydia Bauernfreund sr 151 286 22:26.70 1:03:19.43 5:45.40
4 1249 Angela Klingelhoffer sr 190 476 23:26.51 1:26:45.94 6:45.21
5 1259 Jennifer Williams sr 207 683 24:02.42 1:50:48.36 7:21.12
6 1250 Marisol Magana jr 245 928 27:54.66 2:18:43.02 11:13.36
Oak Forest HS Finish Position - 25
Team Score (places): 724 Team Score (times): 1:51:51.78 Average Time: 22:22.36
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 862 Jaclyn Latocha sr 27 27 19:42.25 19:42.25 3:00.95
2 849 Briana Alarcon sr 145 172 22:12.46 41:54.71 5:31.16
3 851 Rachel Biggs jr 157 329 22:35.74 1:04:30.45 5:54.44
4 865 Marisa Toschi jr 194 523 23:32.32 1:28:02.77 6:51.02
5 859 Sabrina Hernandez sr 201 724 23:49.01 1:51:51.78 7:07.71
6 861 Meredith Kucharski jr 208 932 24:03.08 2:15:54.86 7:21.78
7 855 Madeline Draper sr 209 1141 24:04.40 2:39:59.26 7:23.10
8 852 Madison Cline-Laycoax sr More Than 7 25:14.26 3:05:13.52 8:32.96
9 856 Nikitta Gajjar sr More Than 7 25:14.86 3:30:28.38 8:33.56
10 860 Katharine Holewa sr More Than 7 26:09.69 3:56:38.07 9:28.39
11 854 Mia Dantis jr More Than 7 30:44.87 4:27:22.94 14:03.57
Glenbrook South HS Finish Position - 26
Team Score (places): 725 Team Score (times): 1:52:31.74 Average Time: 22:30.35
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 272 Bridget Wall sr 72 72 21:02.52 21:02.52 4:21.22
2 260 Sam McGuire fr 107 179 21:40.70 42:43.22 4:59.40
3 264 Ella Prillaman so 160 339 22:38.18 1:05:21.40 5:56.88
4 248 Gigi Cepeda jr 186 525 23:22.40 1:28:43.80 6:41.10
5 258 Maricel Lehner so 200 725 23:47.94 1:52:31.74 7:06.64
6 275 Diana Yedynets jr 205 930 23:58.00 2:16:29.74 7:16.70
7 270 Katie Thoelecke sr 210 1140 24:06.91 2:40:36.65 7:25.61
Niles North Finish Position - 27
Team Score (places): 729 Team Score (times): 1:52:11.58 Average Time: 22:26.32
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 769 Christine Fleming so 111 111 21:45.62 21:45.62 5:04.32
2 791 Ninawa Odicho fr 115 226 21:50.86 43:36.48 5:09.56
3 801 Rachael Xavier jr 158 384 22:36.80 1:06:13.28 5:55.50
4 764 Jaslin Becerra jr 163 547 22:41.75 1:28:55.03 6:00.45
5 777 Elizabeth James jr 182 729 23:16.55 1:52:11.58 6:35.25
6 788 Serena Meyers so 189 918 23:26.49 2:15:38.07 6:45.19
7 785 Rachel Lee jr 226 1144 25:13.08 2:40:51.15 8:31.78
8 774 Ena Guzina so More Than 7 25:34.60 3:06:25.75 8:53.30
9 776 Ines Husnic jr More Than 7 25:44.53 3:32:10.28 9:03.23
The Noble Academy Finish Position - 28
Team Score (places): 739 Team Score (times): 1:58:07.31 Average Time: 23:37.46
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1120 Aryana Rhodes sr 14 14 19:19.71 19:19.71 2:38.41
2 1123 Sydney Smith so 77 91 21:06.55 40:26.26 4:25.25
3 1124 Justice Wysinger jr 165 256 22:48.90 1:03:15.16 6:07.60
4 1119 Gabriela Loma fr 236 492 26:16.19 1:29:31.35 9:34.89
5 1121 Kayla Rodriguez jr 247 739 28:35.96 1:58:07.31 11:54.66
Mather HS Finish Position - 29
Team Score (places): 745 Team Score (times): 1:55:30.03 Average Time: 23:06.01
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 679 Titi Hassan sr 41 41 20:06.36 20:06.36 3:25.06
2 675 Ann Dang sr 73 114 21:03.22 41:09.58 4:21.92
3 678 Anayeli Gutierrez sr 178 292 23:09.78 1:04:19.36 6:28.48
4 677 Yahaira Escobar so 216 508 24:47.28 1:29:06.64 8:05.98
5 681 Mariam Khan so 237 745 26:23.39 1:55:30.03 9:42.09
Marian Catholic HS Finish Position - 30
Team Score (places): 748 Team Score (times): 1:53:25.29 Average Time: 22:41.06
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 665 Grace Rado so 20 20 19:32.67 19:32.67 2:51.37
2 664 Natalia Prato jr 144 164 22:10.91 41:43.58 5:29.61
3 661 Lisette Kelly sr 159 323 22:37.74 1:04:21.32 5:56.44
4 663 Natalija Mikich jr 203 526 23:57.73 1:28:19.05 7:16.43
5 656 Katelin Avila jr 222 748 25:06.24 1:53:25.29 8:24.94
6 670 Anna Wegrzyn jr 230 978 25:36.70 2:19:01.99 8:55.40
7 660 Riley Driscoll jr 244 1222 27:26.86 2:46:28.85 10:45.56
8 667 Cassidy Siegel jr More Than 7 28:32.79 3:15:01.64 11:51.49
Glenbrook North HS Finish Position - 31
Team Score (places): 758 Team Score (times): 1:53:04.82 Average Time: 22:36.96
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 207 Lia Devereux jr 113 113 21:46.56 21:46.56 5:05.26
2 224 Ellie Linforth sr 126 239 21:58.22 43:44.78 5:16.92
3 235 Sandra Serbu jr 128 367 21:59.70 1:05:44.48 5:18.40
4 243 Ashley Yoshikawa jr 185 552 23:20.12 1:29:04.60 6:38.82
5 232 Faith Ottaviano sr 206 758 24:00.22 1:53:04.82 7:18.92
6 236 Nora Smith jr 213 971 24:29.96 2:17:34.78 7:48.66
7 210 Katie Fitzpatrick sr 218 1189 24:53.85 2:42:28.63 8:12.55
8 239 Julia Treleven jr More Than 7 24:53.97 3:07:22.60 8:12.67
Regina Dominican Finish Position - 32
Team Score (places): 808 Team Score (times): 1:55:38.16 Average Time: 23:07.63
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 979 Helena Walo sr 66 66 20:52.09 20:52.09 4:10.79
2 977 Isabelle Speiwak so 135 201 22:03.70 42:55.79 5:22.40
3 964 Maureen Hines fr 171 372 22:59.27 1:05:55.06 6:17.97
4 962 Nora Clancy fr 215 587 24:39.18 1:30:34.24 7:57.88
5 966 Meghan McCabe jr 221 808 25:03.92 1:55:38.16 8:22.62
6 963 Kyleigh Dalkin sr 225 1033 25:12.35 2:20:50.51 8:31.05
7 976 Nora Sipchen fr 240 1273 26:31.70 2:47:22.21 9:50.40
8 969 Maeve Newton fr More Than 7 26:49.22 3:14:11.43 10:07.92
9 975 Lola Simon so More Than 7 27:54.46 3:42:05.89 11:13.16
Lake View HS Finish Position - 33
Team Score (places): 841 Team Score (times): 2:00:01.89 Average Time: 24:00.38
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 401 Vanessa Sostenes jr 82 82 21:08.48 21:08.48 4:27.18
2 385 Yulia Ahlheim sr 133 215 22:02.88 43:11.36 5:21.58
3 390 Andrea Barron so 138 353 22:04.77 1:05:16.13 5:23.47
4 398 Estefania Sanchez jr 242 595 26:42.83 1:31:58.96 10:01.53
5 399 Eve Schakowsky jr 246 841 28:02.93 2:00:01.89 11:21.63
Prosser Career Academy Finish Position - 34
Team Score (places): 861 Team Score (times): 2:07:53.62 Average Time: 25:34.72
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 940 Erika Perez so 65 65 20:52.08 20:52.08 4:10.78
2 939 Teresa Mejia so 143 208 22:09.89 43:01.97 5:28.59
3 944 Aryanna Southworth jr 164 372 22:43.04 1:05:45.01 6:01.74
4 936 Elizabeth Martinez so 241 613 26:40.65 1:32:25.66 9:59.35
5 933 Jocelyn Estrada fr 248 861 35:27.96 2:07:53.62 18:46.66
Lake Forest Academy Finish Position - 35
Team Score (places): 891 Team Score (times): 1:57:27.96 Average Time: 23:29.59
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 357 Hayes Kennedy sr 67 67 20:57.99 20:57.99 4:16.69
2 360 Dozois Lizzie fr 193 260 23:31.27 44:29.26 6:49.97
3 349 Dee Becca sr 199 459 23:34.86 1:08:04.12 6:53.56
4 362 Sato Momoko jr 212 671 24:24.86 1:32:28.98 7:43.56
5 345 Ava Ascroft jr 220 891 24:58.98 1:57:27.96 8:17.68
6 348 Mcgrill Audrey so 224 1115 25:10.49 2:22:38.45 8:29.19
Lindbloom Math and Science Academy Finish Position - 36
Team Score (places): 985 Team Score (times): 2:00:14.08 Average Time: 24:02.82
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 490 Hritz Chloe jr 137 137 22:04.61 22:04.61 5:23.31
2 501 Jameia Tyler so 197 334 23:34.23 45:38.84 6:52.93
3 493 Chaidez Jessica fr 202 536 23:50.69 1:09:29.53 7:09.39
4 494 Padilla Lesley jr 217 753 24:48.72 1:34:18.25 8:07.42
5 495 Escot Loren sr 232 985 25:55.83 2:00:14.08 9:14.53
6 486 Sanchez Andrea so 243 1228 26:53.70 2:27:07.78 10:12.40
St. Laurence HS Finish Position - 37
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:59:56.75 Average Time: 23:59.35
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1062 Rosemary Enciso so 184 184 23:18.18 23:18.18 6:36.88
2 1067 Brigid Mundt sr 192 376 23:28.25 46:46.43 6:46.95
3 1066 Kelly Mason sr 195 571 23:33.11 1:10:19.54 6:51.81
4 1068 Nicole Muszynski sr 214 785 24:38.44 1:34:57.98 7:57.14
5 1070 Maryam Shirazi sr 219 1004 24:58.77 1:59:56.75 8:17.47
6 1071 Sabina Slubowski so 239 1243 26:31.46 2:26:28.21 9:50.16
Resurrection College Prep Finish Position - 38
Team Score (places): *** Team Score (times): 2:05:03.93 Average Time: 25:00.79
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1000 Mary Quinn sr 191 191 23:27.49 23:27.49 6:46.19
2 983 Faith Cloherty sr 223 414 25:10.44 48:37.93 8:29.14
3 989 Alysah Ellew sr 227 641 25:19.75 1:13:57.68 8:38.45
4 1002 Maddie Sabella sr 228 869 25:24.34 1:39:22.02 8:43.04
5 999 Michele Parr jr 231 1100 25:41.91 2:05:03.93 9:00.61
6 990 Marissa Fico sr 234 1334 26:13.79 2:31:17.72 9:32.49
7 1005 Mary Claire Weber jr 235 1569 26:14.81 2:57:32.53 9:33.51
8 991 Claire Kammier jr More Than 7 26:46.93 3:24:19.46 10:05.63
9 992 Brenna Kelly jr More Than 7 28:03.74 3:52:23.20 11:22.44
10 1001 Grace Rodden sr More Than 7 29:37.31 4:22:00.51 12:56.01
11 986 Carolin Delaney sr More Than 7 31:02.03 4:53:02.54 14:20.73
12 997 Erin Nolan jr More Than 7 31:04.89 5:24:07.43 14:23.59
Argo Community HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 5 Vanessa Guadarrama sr Less Than 5 20:22.18 20:22.18 3:40.88
2 4 Lauren Gardner sr Less Than 5 21:32.94 41:55.12 4:51.64
3 7 Reshide Xheka so Less Than 5 21:40.53 1:03:35.65 4:59.23
4 8 Azucena Zarza so Less Than 5 23:32.59 1:27:08.24 6:51.29
DePaul College Prep Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 55 Kailee Carro sr Less Than 5 21:14.70 21:14.70 4:33.40
2 63 Natalia Sliwinska jr Less Than 5 21:33.87 42:48.57 4:52.57
3 56 Casey De La Cruz so Less Than 5 21:36.92 1:04:25.49 4:55.62
4 64 Sydney Tajkowski fr Less Than 5 22:25.19 1:26:50.68 5:43.89
Francis W Parker HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 197 Audrey Shadle jr Less Than 5 21:26.53 21:26.53 4:45.23
2 194 Bella Evan-Cook jr Less Than 5 22:36.96 44:03.49 5:55.66
Kennedy Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 340 Katherine Sandoval jr Less Than 5 23:18.62 23:18.62 6:37.32
2 342 Monica Solano sr Less Than 5 28:07.84 51:26.46 11:26.54
3 336 Danielle Estrada jr Less Than 5 29:29.62 1:20:56.08 12:48.32
Ridgewood HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1006 Lauren Kinel jr Less Than 5 25:21.25 25:21.25 8:39.95
Woodstock North HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1287 Amanda Valdes-Garcia jr Less Than 5 20:42.53 20:42.53 4:01.23
Phoenix Military Academy Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2611 Elise Harris jr Less Than 5 36:04.00 36:04.00 19:22.70
Southland College Prep Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2621 Payne Tiffany sr Less Than 5 23:22.72 23:22.72 6:41.42
2 2620 Payne Tamara sr Less Than 5 24:23.96 47:46.68 7:42.66