Pat Savage Invitational
Pat Savage Invitational
September 30, 2017
Runner's Edge Race Timing Runner's Edge Race Timing
Table of Contents
Finish List - Girls - JV Girls - Red Division 1A & 2A
Finish List - Girls - JV Girls - White Division 3A
Team Summary - Girls - JV Girls - Red Division 1A & 2A
Team Summary - Girls - JV Girls - White Division 3A
Team Detail - Girls - JV Girls - Red Division 1A & 2A
Team Detail - Girls - JV Girls - White Division 3A
Top
Overall Finish List - Girls
JV Girls
Red Division 1A & 2A
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
1 1 1148 Bridget O'Bryan Trinity HS 13:27.68 6:44/M jr
2 2 1045 Myia Clark Saint Viator HS 13:56.68 6:58/M sr
3 3 1082 Angelina Villarreal Steinmetz College Prep 14:00.79 7:00/M fr
4 4 1220 Grace Turner Walter Payton College Prep 14:23.66 7:12/M sr
5 5 1223 Emma Wu Walter Payton College Prep 14:30.56 7:15/M sr
6 6 1153 Rosita Ponce Trinity HS 14:34.59 7:17/M sr
7 7 1058 Mia Raftery Saint Viator HS 14:35.38 7:18/M so
8 8 1074 Jahira Damian Steinmetz College Prep 14:37.64 7:19/M jr
9 9 1180 Lauren Bartels Walter Payton College Prep 14:55.87 7:28/M jr
10 10 1144 Fatima Martinez Trinity HS 14:58.42 7:29/M sr
11 11 1059 Amalia Sordo-Palacios Saint Viator HS 15:01.01 7:31/M jr
12 12 1222 Emma Worrell Walter Payton College Prep 15:20.36 7:40/M sr
13 13 1214 Dharma Seda Gonzalez Walter Payton College Prep 15:23.81 7:42/M sr
14 14 1221 Lucy Weaver Walter Payton College Prep 15:26.39 7:43/M jr
15 15 1054 Natalie Krause Saint Viator HS 15:32.30 7:46/M jr
16 16 300 Annie Carroll Hinsdale South 15:36.02 7:48/M sr
17 17 1207 Madelyn Moy Walter Payton College Prep 15:37.49 7:49/M sr
18 18 311 Izzy Ruiz Hinsdale South 15:39.77 7:50/M sr
19 19 1080 Leticia Perez Steinmetz College Prep 15:46.52 7:53/M jr
20 20 1056 Brianna MastrodomenicoSaint Viator HS 15:52.38 7:56/M sr
21 (> 7) 1217 Julia Sullivan Walter Payton College Prep 16:01.75 8:01/M sr
22 21 299 Sierra Carder Hinsdale South 16:01.81 8:01/M so
23 (< 5) 500 Duarte Pirecua Lindbloom Math and Science Academy 16:07.36 8:04/M so
24 22 1046 Sophia Dominguez Saint Viator HS 16:07.42 8:04/M so
25 23 1050 Nicole Gallant Saint Viator HS 16:10.45 8:05/M jr
26 (> 7) 1201 Hannah Lynn Walter Payton College Prep 16:10.49 8:05/M sr
27 24 1132 Maura Flanagan Trinity HS 16:12.32 8:06/M jr
28 (> 7) 1198 Janai Jones Walter Payton College Prep 16:24.06 8:12/M so
29 (> 7) 1209 Mia Pearsall Walter Payton College Prep 16:24.40 8:12/M jr
30 (> 7) 1187 Mary Cook Walter Payton College Prep 16:26.16 8:13/M sr
31 25 305 Marte Haaheim Hinsdale South 16:29.68 8:15/M sr
32 26 1159 Grace Springer Trinity HS 16:35.33 8:18/M jr
33 (> 7) 1208 Miranda Newman Walter Payton College Prep 16:46.81 8:23/M so
34 (> 7) 1044 Victoria Chu Saint Viator HS 16:52.88 8:26/M jr
35 27 308 Elizabeth Lowery Hinsdale South 16:58.31 8:29/M sr
36 (> 7) 1213 Madeline Schink Walter Payton College Prep 17:06.84 8:33/M jr
37 28 1073 Karla Cortes Steinmetz College Prep 17:23.75 8:42/M so
38 29 672 Sania Ali Mather HS 17:25.74 8:43/M jr
39 (> 7) 1215 Kristen Si Walter Payton College Prep 17:32.10 8:46/M fr
40 30 1143 Francesca Lamantia Trinity HS 17:39.13 8:50/M jr
41 31 1160 Katie Taaffe Trinity HS 17:39.62 8:50/M sr
42 32 358 Guo Keren Lake Forest Academy 17:44.49 8:52/M fr
43 33 366 Gu Vita Lake Forest Academy 17:44.56 8:52/M so
44 34 344 Markey Anna Lake Forest Academy 17:50.55 8:55/M sr
45 35 346 Glass Asha Lake Forest Academy 18:00.74 9:00/M fr
46 (> 7) 1152 Kim Palacios Trinity HS 18:00.99 9:00/M sr
47 (> 7) 1195 Audrey Hills Walter Payton College Prep 18:01.30 9:01/M fr
48 (> 7) 1154 Elizabeth Riley Trinity HS 18:04.63 9:02/M sr
49 (> 7) 1190 Claire Fuschi Walter Payton College Prep 18:14.04 9:07/M sr
50 36 351 Zhong Chloe Lake Forest Academy 18:15.20 9:08/M so
51 (> 7) 1199 Caroline Kelly Walter Payton College Prep 18:24.80 9:12/M jr
52 37 1078 Ruby Ocampo Steinmetz College Prep 18:28.58 9:14/M so
53 38 1075 Pierina Figueroa Steinmetz College Prep 18:29.11 9:15/M fr
54 39 1081 Leslie Sequeira Steinmetz College Prep 18:32.40 9:16/M jr
55 (> 7) 1079 Jennifer Pelot Steinmetz College Prep 18:33.23 9:17/M sr
56 40 684 Jade Tiv Mather HS 18:33.24 9:17/M so
57 (< 5) 485 Aitkens Alexee Lindbloom Math and Science Academy 18:58.48 9:29/M so
58 41 307 Shahina Karim Hinsdale South 19:02.30 9:31/M jr
59 (> 7) 1183 Jasmin Chadha Walter Payton College Prep 19:04.08 9:32/M sr
60 42 350 Murphy Briana Lake Forest Academy 19:19.09 9:40/M fr
61 (< 5) 62 Jackie Rojo DePaul College Prep 19:43.97 9:52/M jr
62 43 367 Torres Quintani Vivi Lake Forest Academy 19:50.62 9:55/M fr
63 (< 5) 1069 Nikki Rybolt St. Laurence HS 20:09.95 10:05/M sr
64 44 302 Olivia Dire Hinsdale South 20:27.74 10:14/M fr
65 (< 5) 489 Cabanas Cassandra Lindbloom Math and Science Academy 20:42.82 10:21/M sr
66 (< 5) 61 Elena Reilly DePaul College Prep 20:43.62 10:22/M sr
67 45 674 Sarai Castro Mather HS 20:59.78 10:30/M so
68 46 673 Victoria Brown Mather HS 21:45.13 10:53/M fr
69 (< 5) 1065 Melissa Madrangca St. Laurence HS 21:51.51 10:56/M sr
70 47 671 Tesneem Al Fadel Mather HS 26:14.38 13:07/M so
Top
Overall Finish List - Girls
JV Girls
White Division 3A
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
1 1 646 Nora Smith Maine South 13:56.72 6:58/M so
2 2 895 Aleksandra Ekiert Prospect HS 14:19.13 7:10/M sr
3 3 930 Lora Zalesny Prospect HS 14:19.17 7:10/M jr
4 4 914 Sophie Palomo Prospect HS 14:25.63 7:13/M fr
5 5 915 Kate Permanian Prospect HS 14:30.28 7:15/M jr
6 6 576 Ella Smyth Loyola Academy 14:35.02 7:18/M so
7 7 589 Allison Clements Maine South 14:40.52 7:20/M jr
8 8 628 Emma Nissen Maine South 14:43.80 7:22/M sr
9 9 619 Gabriela Lynch Maine South 14:46.15 7:23/M sr
10 10 885 Anna Andryushchenko Prospect HS 14:48.58 7:24/M so
11 11 593 Sophia Dimaso Maine South 14:50.32 7:25/M fr
12 12 627 Alyssa Nilles Maine South 14:52.52 7:26/M fr
13 13 652 Reena Wagner Maine South 14:57.03 7:29/M so
14 (> 7) 600 Georgia Grassi Maine South 15:07.83 7:34/M jr
15 (> 7) 653 Alex Walczak Maine South 15:10.78 7:35/M fr
16 14 892 Mary Busby Prospect HS 15:11.42 7:36/M jr
17 (> 7) 643 Julianna Savage Maine South 15:11.90 7:36/M jr
18 15 11 Olivia Brown BBCHS 15:14.23 7:37/M so
19 16 1088 Jahaira Hernandes Taft HS 15:18.34 7:39/M jr
20 17 245 Stella Andrews Glenbrook South HS 15:19.26 7:40/M fr
21 18 1083 Valeria Alcantar Taft HS 15:19.32 7:40/M jr
22 19 814 Selena Cruz Niles West 15:19.50 7:40/M sr
23 20 823 Erin Kinaci Niles West 15:20.81 7:40/M jr
24 (> 7) 639 Madeline Russell Maine South 15:21.01 7:41/M sr
25 (> 7) 648 Sofia Stefaniuk Maine South 15:21.78 7:41/M fr
26 21 889 Claudia Belluomini Prospect HS 15:23.24 7:42/M so
27 22 839 Mercedez Rivas Niles West 15:23.76 7:42/M jr
28 23 20 Emily Labeau BBCHS 15:27.37 7:44/M so
29 (> 7) 890 Samantha Berman Prospect HS 15:30.61 7:45/M jr
30 (> 7) 605 Marissa Horning Maine South 15:32.35 7:46/M so
31 24 27 Bethany Seyden BBCHS 15:32.59 7:46/M jr
32 25 812 Rachel Cheuk Niles West 15:37.05 7:49/M sr
33 26 837 Kate Pendavinji Niles West 15:39.17 7:50/M sr
34 27 29 Lauren Thomas BBCHS 15:39.74 7:50/M jr
35 28 958 Yesenia Rodriguez Proviso West 15:40.62 7:50/M fr
36 (> 7) 624 Milina Miuilli Maine South 15:44.11 7:52/M so
37 29 802 Rosalie Xavier Niles North 15:53.23 7:57/M jr
38 30 23 Erica Norwick BBCHS 15:54.24 7:57/M sr
39 (> 7) 620 Sofia Lynch Maine South 15:57.11 7:59/M so
40 31 231 Ava Olsen Glenbrook North HS 16:00.55 8:00/M sr
41 (> 7) 617 Elizabeth Lieu Maine South 16:03.99 8:02/M sr
42 (> 7) 898 Lizzie Fanslow Prospect HS 16:05.33 8:03/M sr
43 32 562 Katie O'Brien Loyola Academy 16:05.33 8:03/M jr
44 (> 7) 926 Gabi Tapia Prospect HS 16:08.73 8:04/M sr
45 33 238 Grace Sullivan Glenbrook North HS 16:10.52 8:05/M sr
46 34 228 Elizabeth Mathy Glenbrook North HS 16:12.07 8:06/M sr
47 35 1084 Delilah Alejandro Taft HS 16:12.67 8:06/M fr
48 (> 7) 616 Madleine Lemieux Maine South 16:13.07 8:07/M fr
49 36 254 Kayla Hyun Glenbrook South HS 16:15.16 8:08/M so
50 37 511 Caty Cusick Loyola Academy 16:16.94 8:08/M sr
51 (> 7) 650 Catherine Vittallo Maine South 16:17.48 8:09/M so
52 38 266 Lisa Schwartz Glenbrook South HS 16:18.07 8:09/M sr
53 39 954 Chrissy Oquinn Proviso West 16:18.11 8:09/M so
54 40 240 Kayla Varga Glenbrook North HS 16:21.06 8:11/M so
55 41 531 Angelica Gyorgy Loyola Academy 16:21.90 8:11/M fr
56 (> 7) 618 Cynthia Lombaida Maine South 16:22.20 8:11/M fr
57 (> 7) 609 Yuliya Ilnitzkaya Maine South 16:23.68 8:12/M jr
58 (> 7) 626 Ruby Nelson Maine South 16:24.04 8:12/M fr
59 42 557 Emily Mendyk Loyola Academy 16:26.80 8:13/M so
60 (> 7) 586 Caroline Araneta Maine South 16:28.10 8:14/M jr
61 (> 7) 645 Alleesandra Sighete Maine South 16:28.95 8:14/M fr
62 (> 7) 655 Myra Zaki Maine South 16:29.16 8:15/M fr
63 43 25 Naiya Patel BBCHS 16:30.43 8:15/M so
64 44 779 Lizzette Jose Niles North 16:31.20 8:16/M so
65 45 508 Mary Cate Carroll Loyola Academy 16:31.59 8:16/M jr
66 46 19 Zion Kee BBCHS 16:32.38 8:16/M jr
67 47 845 Angel Thomas Niles West 16:33.99 8:17/M jr
68 48 701 Kathleen Fahy Mother McAuley 16:34.21 8:17/M jr
69 49 545 Caroline Kennedy Loyola Academy 16:35.09 8:18/M jr
70 (> 7) 573 Grace Seitzinger Loyola Academy 16:36.26 8:18/M fr
71 (> 7) 558 Caroline Michael Loyola Academy 16:36.47 8:18/M so
72 50 249 Melissa Chin Glenbrook South HS 16:41.31 8:21/M so
73 51 1178 Lydia Schoessling Von Steuben Metro HS 16:41.39 8:21/M fr
74 (> 7) 595 Molly Foley Maine South 16:42.75 8:21/M jr
75 52 830 Gabrielle Onnenga Niles West 16:43.52 8:22/M jr
76 53 703 Tegan Flaherty Mother McAuley 16:47.24 8:24/M jr
77 54 267 Montana Scully Glenbrook South HS 16:47.99 8:24/M jr
78 (> 7) 638 Kelly Rose Maine South 16:48.94 8:24/M jr
79 (> 7) 517 Elise Fahrenbach Loyola Academy 16:51.49 8:26/M sr
80 (> 7) 585 Emma Anderson Maine South 16:53.87 8:27/M sr
81 (> 7) 527 Mia Granata Loyola Academy 16:54.34 8:27/M so
82 (> 7) 526 Katie Graham Loyola Academy 16:54.65 8:27/M fr
83 55 201 Maddy Butz Glenbrook North HS 16:55.92 8:28/M jr
84 56 211 Mira Franzen Glenbrook North HS 16:56.01 8:28/M fr
85 57 797 Emma Shimovich Niles North 16:56.21 8:28/M fr
86 (> 7) 556 Lily McManamy Loyola Academy 16:56.49 8:28/M fr
87 58 203 Jasmine Carag Glenbrook North HS 16:59.54 8:30/M so
88 (> 7) 551 Megan McCall Loyola Academy 16:59.80 8:30/M so
89 (> 7) 590 Mary Connolly Maine South 17:00.13 8:30/M fr
90 (> 7) 242 Sydney Yonaites Glenbrook North HS 17:01.08 8:31/M fr
91 (> 7) 604 Molly Honan Maine South 17:01.33 8:31/M so
92 59 1109 Theresa Teresof Taft HS 17:01.83 8:31/M sr
93 (> 7) 606 Genna Hubbell Maine South 17:05.46 8:33/M fr
94 (> 7) 631 Kaitlin O'Reilley Maine South 17:05.85 8:33/M so
95 (> 7) 591 Erin Costigan Maine South 17:06.32 8:33/M fr
96 60 795 Iman Shamin Niles North 17:06.94 8:33/M jr
97 (> 7) 521 Annie M. Foley Loyola Academy 17:09.89 8:35/M sr
98 (> 7) 583 Anna Zinkula Loyola Academy 17:13.15 8:37/M sr
99 61 771 Lorgie Genese Niles North 17:15.23 8:38/M so
100 (> 7) 540 Emily Ingrassia Loyola Academy 17:17.50 8:39/M sr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
101 (> 7) 813 Hanna Choubkha Niles West 17:17.67 8:39/M so
102 (> 7) 550 Ariana Mazariegos Loyola Academy 17:18.25 8:39/M sr
103 62 1098 Gwendolyn Mordhorst Taft HS 17:18.30 8:39/M sr
104 (> 7) 608 Niki Iatrides Maine South 17:18.92 8:39/M 7th
105 (> 7) 640 Molly Russell Maine South 17:19.37 8:40/M fr
106 (< 5) 297 Chloe Williams Harlem 17:19.85 8:40/M fr
107 63 763 Grace Bean Niles North 17:20.17 8:40/M sr
108 (> 7) 603 Amanda Hiller Maine South 17:21.06 8:41/M jr
109 (> 7) 512 Clare Daly Loyola Academy 17:22.87 8:41/M so
110 (> 7) 613 Sarah King Maine South 17:24.16 8:42/M jr
111 (> 7) 518 Meg Fogarty Loyola Academy 17:24.52 8:42/M sr
112 (> 7) 237 Anne Stewart Glenbrook North HS 17:25.99 8:43/M fr
113 (> 7) 541 Jamila Jusino Loyola Academy 17:26.72 8:43/M fr
114 (> 7) 599 Julia Gigulski Maine South 17:26.96 8:43/M fr
115 64 768 Shannon Dwyer Niles North 17:27.06 8:44/M so
116 (> 7) 799 Citlalli Urzua Niles North 17:27.50 8:44/M so
117 (> 7) 784 Isabelle Lee Niles North 17:27.63 8:44/M jr
118 (> 7) 625 Erin Moran Maine South 17:29.41 8:45/M sr
119 (> 7) 615 Maya Leighton Maine South 17:29.51 8:45/M so
120 (> 7) 891 Amy Biesterfeldt Prospect HS 17:29.72 8:45/M so
121 (> 7) 592 Emma Crosson Maine South 17:30.42 8:45/M fr
122 (> 7) 566 Summer Parker-Hall Loyola Academy 17:31.55 8:46/M fr
123 (> 7) 828 Christine Nguyen Niles West 17:33.62 8:47/M fr
124 65 252 Michelle Gong Glenbrook South HS 17:33.67 8:47/M fr
125 (> 7) 821 Mahima Khanal Niles West 17:34.79 8:47/M jr
126 (> 7) 204 Talya Carian Glenbrook North HS 17:40.48 8:50/M sr
127 (> 7) 778 Annabelle Jiang Niles North 17:41.03 8:51/M jr
128 (> 7) 782 Nabaa Khan Niles North 17:41.39 8:51/M so
129 (> 7) 644 Emily Schneider Maine South 17:42.96 8:51/M so
130 (> 7) 634 Mia Pomilia Maine South 17:46.95 8:53/M fr
131 (> 7) 206 Colleen Cuncannan Glenbrook North HS 17:48.37 8:54/M jr
132 (> 7) 808 Noor Mah Ayub Niles West 17:50.77 8:55/M jr
133 (> 7) 907 Grace Lacamera Prospect HS 17:52.03 8:56/M jr
134 (> 7) 789 Rania Mohamed Niles North 17:52.11 8:56/M fr
135 66 1177 Emma Robinson Von Steuben Metro HS 17:54.45 8:57/M fr
136 67 700 Caitlin Dowd Mother McAuley 17:54.98 8:57/M jr
137 (> 7) 835 Aditi Patel Niles West 17:55.39 8:58/M jr
138 (> 7) 786 Rebecca Mathew Niles North 17:56.35 8:58/M so
139 68 713 Olivia Homel Mother McAuley 17:57.04 8:59/M sr
140 (> 7) 816 Delia Dohotariu Niles West 17:57.50 8:59/M jr
141 (> 7) 582 Kate Wilson Loyola Academy 17:57.96 8:59/M sr
142 (> 7) 832 Alicia Pamar Niles West 17:58.82 8:59/M jr
143 (> 7) 792 Esther Park Niles North 17:58.86 8:59/M so
144 (> 7) 772 Jasmine Gong Niles North 17:59.43 9:00/M jr
145 (> 7) 532 Moira Hand Loyola Academy 18:03.73 9:02/M sr
146 69 1170 Silvana Leguizamo Von Steuben Metro HS 18:03.82 9:02/M fr
147 70 688 Maddie Bird Mother McAuley 18:05.54 9:03/M jr
148 (> 7) 787 Naomi Mayer Niles North 18:06.56 9:03/M jr
149 71 727 Meghan McGinley Mother McAuley 18:07.30 9:04/M jr
150 (> 7) 827 Caelin Muniz Niles West 18:07.45 9:04/M sr
151 72 689 Mary Kate Boyle Mother McAuley 18:07.45 9:04/M sr
152 (> 7) 548 Olivia Maheras Loyola Academy 18:08.88 9:04/M so
153 (> 7) 560 Sam Mulcrone Loyola Academy 18:11.38 9:06/M fr
154 73 1102 Alicia Parra Taft HS 18:13.03 9:07/M sr
155 (> 7) 796 Farheen Shethwala Niles North 18:18.19 9:09/M jr
156 (< 5) 472 Jackie Guo Lincoln Park HS 18:21.25 9:11/M so
157 (> 7) 822 Maureen Khoshaba Niles West 18:21.69 9:11/M sr
158 (> 7) 820 Mariam Khan Niles West 18:22.70 9:11/M sr
159 (< 5) 281 Jaden Danielewicz Harlem 18:26.56 9:13/M so
160 (> 7) 621 Fiona Maloney Maine South 18:27.63 9:14/M so
161 74 256 Sara Jedlinski Glenbrook South HS 18:35.43 9:18/M jr
162 75 1168 Zoe Hashimoto Von Steuben Metro HS 18:37.80 9:19/M fr
163 76 1093 Angel MacAalay Taft HS 18:40.73 9:20/M so
164 (> 7) 547 Angela Lynch Loyola Academy 18:50.22 9:25/M sr
165 (> 7) 810 Beryl Belmonte Niles West 18:51.12 9:26/M jr
166 (< 5) 471 Ivy Guo Lincoln Park HS 18:51.14 9:26/M so
167 (> 7) 762 Zoha Ali Niles North 18:52.39 9:26/M jr
168 77 950 Ashley Lazaro Proviso West 18:54.45 9:27/M sr
169 (> 7) 581 Lili Varela Loyola Academy 18:59.89 9:30/M fr
170 (> 7) 654 Margaret Weilsing Maine South 19:01.35 9:31/M fr
171 (> 7) 244 Amy Zhang Glenbrook North HS 19:06.32 9:33/M fr
172 (> 7) 227 Veronica Mathew Glenbrook North HS 19:11.32 9:36/M sr
173 (> 7) 602 Madeline Handley Maine South 19:14.81 9:37/M fr
174 (> 7) 262 Chaeyeon Park Glenbrook South HS 19:19.80 9:40/M fr
175 (> 7) 269 Neha Surani Glenbrook South HS 19:23.19 9:42/M so
176 (> 7) 685 Kelly Altman Mother McAuley 19:27.37 9:44/M jr
177 (< 5) 469 Donna Fong Lincoln Park HS 19:28.01 9:44/M so
178 78 955 Takayla Pattonj Proviso West 19:31.82 9:46/M fr
179 (< 5) 295 Keri Siggelkov Harlem 19:41.63 9:51/M so
180 (> 7) 790 Tenzin Norkhang Niles North 19:51.99 9:56/M jr
181 (> 7) 216 Selah Hill Glenbrook North HS 20:03.60 10:02/M fr
182 (< 5) 292 Kama Pinkston Harlem 20:07.22 10:04/M fr
183 (> 7) 610 Erica Jasper Maine South 20:13.66 10:07/M so
184 (> 7) 800 Diana Vancea Niles North 20:17.57 10:09/M sr
185 79 946 Aaliyah Crespo Proviso West 20:17.61 10:09/M jr
186 80 956 Maya Rene Proviso West 20:31.46 10:16/M fr
187 (> 7) 767 Mary Dinkha Niles North 20:43.11 10:22/M jr
188 81 951 Joscelyn Martinez Proviso West 20:49.28 10:25/M so
189 (> 7) 952 Nona McCullum Proviso West 20:51.15 10:26/M jr
190 (> 7) 198 Gemma Abbott Glenbrook North HS 20:52.67 10:26/M jr
191 (> 7) 31 Brittney Wicker BBCHS 20:55.82 10:28/M sr
192 (> 7) 229 Abby Meier Glenbrook North HS 20:57.09 10:29/M fr
193 (> 7) 255 Ivy Iossifova Glenbrook South HS 21:08.03 10:34/M so
194 (> 7) 806 Sadiyah Alam Niles West 21:08.41 10:34/M sr
195 (< 5) 457 Zakiyat Amin Lincoln Park HS 21:16.34 10:38/M so
196 (> 7) 775 Marlena Hosini Niles North 21:31.53 10:46/M sr
197 82 1172 Margarita Mejia Von Steuben Metro HS 22:40.93 11:20/M fr
198 (> 7) 945 Lorena Castillejo Proviso West 23:17.08 11:39/M jr
199 (> 7) 953 Stephanie Melchor Proviso West 23:23.38 11:42/M jr
200 83 1165 Yulissa Escobar Von Steuben Metro HS 23:40.09 11:50/M fr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
201 (> 7) 819 Kiana Kenmotsu Niles West 23:40.57 11:50/M fr
202 (> 7) 233 Rachel Patris Glenbrook North HS 24:10.92 12:05/M sr
Top
Team Summary Report - Girls
JV Girls
Red Division 1A & 2A
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Walter Payton College Prep 43 4 5 9 12 13 14 17
Top 5 Times: 1:14:34.26
2 Saint Viator HS 55 2 7 11 15 20 22 23
Top 5 Times: 1:14:57.75
3 Trinity HS 67 1 6 10 24 26 30 31
Top 5 Times: 1:15:48.34
4 Steinmetz College Prep 95 3 8 19 28 37 38 39
Top 5 Times: 1:20:17.28
5 Hinsdale South 107 16 18 21 25 27 41 44
Top 5 Times: 1:20:45.59
6 Lake Forest Academy 170 32 33 34 35 36 42 43
Top 5 Times: 1:29:35.54
7 Mather HS 207 29 40 45 46 47
Top 5 Times: 1:44:58.27
Inc. DePaul College Prep 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. St. Laurence HS 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Lindbloom Math and Science Academy 3 finishers
Top 5 Times:
Top
Team Summary Report - Girls
JV Girls
White Division 3A
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Prospect HS 24 2 3 4 5 10 14 21
Top 5 Times: 1:12:22.79
2 Maine South 36 1 7 8 9 11 12 13
Top 5 Times: 1:12:57.51
3 Niles West 112 19 20 22 25 26 47 52
Top 5 Times: 1:17:20.29
4 BBCHS 119 15 23 24 27 30 43 46
Top 5 Times: 1:17:48.17
5 Loyola Academy 158 6 32 37 41 42 45 49
Top 5 Times: 1:19:45.99
6 Taft HS 190 16 18 35 59 62 73 76
Top 5 Times: 1:21:10.46
7 Glenbrook North HS 193 31 33 34 40 55 56 58
Top 5 Times: 1:21:40.12
8 Glenbrook South HS 195 17 36 38 50 54 65 74
Top 5 Times: 1:21:21.79
9 Niles North 251 29 44 57 60 61 63 64
Top 5 Times: 1:23:42.81
10 Proviso West 301 28 39 77 78 79 80 81
Top 5 Times: 1:30:42.61
11 Mother McAuley 306 48 53 67 68 70 71 72
Top 5 Times: 1:27:19.01
12 Von Steuben Metro HS 343 51 66 69 75 82 83
Top 5 Times: 1:33:58.39
Inc. Harlem 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Lincoln Park HS 4 finishers
Top 5 Times:
Top
Detail Team Results - Girls
JV Girls
Red Division 1A & 2A
Walter Payton College Prep Finish Position - 1
Team Score (places): 43 Team Score (times): 1:14:34.26 Average Time: 14:54.85
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1220 Grace Turner sr 4 4 14:23.66 14:23.66 3:28.27
2 1223 Emma Wu sr 5 9 14:30.56 28:54.22 3:35.17
3 1180 Lauren Bartels jr 9 18 14:55.87 43:50.09 4:00.48
4 1222 Emma Worrell sr 12 30 15:20.36 59:10.45 4:24.97
5 1214 Dharma Seda Gonzalez sr 13 43 15:23.81 1:14:34.26 4:28.42
6 1221 Lucy Weaver jr 14 57 15:26.39 1:30:00.65 4:31.00
7 1207 Madelyn Moy sr 17 74 15:37.49 1:45:38.14 4:42.10
8 1217 Julia Sullivan sr More Than 7 16:01.75 2:01:39.89 5:06.36
9 1201 Hannah Lynn sr More Than 7 16:10.49 2:17:50.38 5:15.10
10 1198 Janai Jones so More Than 7 16:24.06 2:34:14.44 5:28.67
11 1209 Mia Pearsall jr More Than 7 16:24.40 2:50:38.84 5:29.01
12 1187 Mary Cook sr More Than 7 16:26.16 3:07:05.00 5:30.77
13 1208 Miranda Newman so More Than 7 16:46.81 3:23:51.81 5:51.42
14 1213 Madeline Schink jr More Than 7 17:06.84 3:40:58.65 6:11.45
15 1215 Kristen Si fr More Than 7 17:32.10 3:58:30.75 6:36.71
16 1195 Audrey Hills fr More Than 7 18:01.30 4:16:32.05 7:05.91
17 1190 Claire Fuschi sr More Than 7 18:14.04 4:34:46.09 7:18.65
18 1199 Caroline Kelly jr More Than 7 18:24.80 4:53:10.89 7:29.41
19 1183 Jasmin Chadha sr More Than 7 19:04.08 5:12:14.97 8:08.69
Saint Viator HS Finish Position - 2
Team Score (places): 55 Team Score (times): 1:14:57.75 Average Time: 14:59.55
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1045 Myia Clark sr 2 2 13:56.68 13:56.68 3:01.29
2 1058 Mia Raftery so 7 9 14:35.38 28:32.06 3:39.99
3 1059 Amalia Sordo-Palacios jr 11 20 15:01.01 43:33.07 4:05.62
4 1054 Natalie Krause jr 15 35 15:32.30 59:05.37 4:36.91
5 1056 Brianna Mastrodomenico sr 20 55 15:52.38 1:14:57.75 4:56.99
6 1046 Sophia Dominguez so 22 77 16:07.42 1:31:05.17 5:12.03
7 1050 Nicole Gallant jr 23 100 16:10.45 1:47:15.62 5:15.06
8 1044 Victoria Chu jr More Than 7 16:52.88 2:04:08.50 5:57.49
Trinity HS Finish Position - 3
Team Score (places): 67 Team Score (times): 1:15:48.34 Average Time: 15:09.67
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1148 Bridget O'Bryan jr 1 1 13:27.68 13:27.68 2:32.29
2 1153 Rosita Ponce sr 6 7 14:34.59 28:02.27 3:39.20
3 1144 Fatima Martinez sr 10 17 14:58.42 43:00.69 4:03.03
4 1132 Maura Flanagan jr 24 41 16:12.32 59:13.01 5:16.93
5 1159 Grace Springer jr 26 67 16:35.33 1:15:48.34 5:39.94
6 1143 Francesca Lamantia jr 30 97 17:39.13 1:33:27.47 6:43.74
7 1160 Katie Taaffe sr 31 128 17:39.62 1:51:07.09 6:44.23
8 1152 Kim Palacios sr More Than 7 18:00.99 2:09:08.08 7:05.60
9 1154 Elizabeth Riley sr More Than 7 18:04.63 2:27:12.71 7:09.24
Steinmetz College Prep Finish Position - 4
Team Score (places): 95 Team Score (times): 1:20:17.28 Average Time: 16:03.46
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1082 Angelina Villarreal fr 3 3 14:00.79 14:00.79 3:05.40
2 1074 Jahira Damian jr 8 11 14:37.64 28:38.43 3:42.25
3 1080 Leticia Perez jr 19 30 15:46.52 44:24.95 4:51.13
4 1073 Karla Cortes so 28 58 17:23.75 1:01:48.70 6:28.36
5 1078 Ruby Ocampo so 37 95 18:28.58 1:20:17.28 7:33.19
6 1075 Pierina Figueroa fr 38 133 18:29.11 1:38:46.39 7:33.72
7 1081 Leslie Sequeira jr 39 172 18:32.40 1:57:18.79 7:37.01
8 1079 Jennifer Pelot sr More Than 7 18:33.23 2:15:52.02 7:37.84
Hinsdale South Finish Position - 5
Team Score (places): 107 Team Score (times): 1:20:45.59 Average Time: 16:09.12
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 300 Annie Carroll sr 16 16 15:36.02 15:36.02 4:40.63
2 311 Izzy Ruiz sr 18 34 15:39.77 31:15.79 4:44.38
3 299 Sierra Carder so 21 55 16:01.81 47:17.60 5:06.42
4 305 Marte Haaheim sr 25 80 16:29.68 1:03:47.28 5:34.29
5 308 Elizabeth Lowery sr 27 107 16:58.31 1:20:45.59 6:02.92
6 307 Shahina Karim jr 41 148 19:02.30 1:39:47.89 8:06.91
7 302 Olivia Dire fr 44 192 20:27.74 2:00:15.63 9:32.35
Lake Forest Academy Finish Position - 6
Team Score (places): 170 Team Score (times): 1:29:35.54 Average Time: 17:55.11
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 358 Guo Keren fr 32 32 17:44.49 17:44.49 6:49.10
2 366 Gu Vita so 33 65 17:44.56 35:29.05 6:49.17
3 344 Markey Anna sr 34 99 17:50.55 53:19.60 6:55.16
4 346 Glass Asha fr 35 134 18:00.74 1:11:20.34 7:05.35
5 351 Zhong Chloe so 36 170 18:15.20 1:29:35.54 7:19.81
6 350 Murphy Briana fr 42 212 19:19.09 1:48:54.63 8:23.70
7 367 Torres Quintani Vivi fr 43 255 19:50.62 2:08:45.25 8:55.23
Mather HS Finish Position - 7
Team Score (places): 207 Team Score (times): 1:44:58.27 Average Time: 20:59.65
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 672 Sania Ali jr 29 29 17:25.74 17:25.74 6:30.35
2 684 Jade Tiv so 40 69 18:33.24 35:58.98 7:37.85
3 674 Sarai Castro so 45 114 20:59.78 56:58.76 10:04.39
4 673 Victoria Brown fr 46 160 21:45.13 1:18:43.89 10:49.74
5 671 Tesneem Al Fadel so 47 207 26:14.38 1:44:58.27 15:18.99
DePaul College Prep Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 62 Jackie Rojo jr Less Than 5 19:43.97 19:43.97 8:48.58
2 61 Elena Reilly sr Less Than 5 20:43.62 40:27.59 9:48.23
St. Laurence HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1069 Nikki Rybolt sr Less Than 5 20:09.95 20:09.95 9:14.56
2 1065 Melissa Madrangca sr Less Than 5 21:51.51 42:01.46 10:56.12
Lindbloom Math and Science Academy Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 500 Duarte Pirecua so Less Than 5 16:07.36 16:07.36 5:11.97
2 485 Aitkens Alexee so Less Than 5 18:58.48 35:05.84 8:03.09
3 489 Cabanas Cassandra sr Less Than 5 20:42.82 55:48.66 9:47.43
Top
Detail Team Results - Girls
JV Girls
White Division 3A
Prospect HS Finish Position - 1
Team Score (places): 24 Team Score (times): 1:12:22.79 Average Time: 14:28.56
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 895 Aleksandra Ekiert sr 2 2 14:19.13 14:19.13 3:23.74
2 930 Lora Zalesny jr 3 5 14:19.17 28:38.30 3:23.78
3 914 Sophie Palomo fr 4 9 14:25.63 43:03.93 3:30.24
4 915 Kate Permanian jr 5 14 14:30.28 57:34.21 3:34.89
5 885 Anna Andryushchenko so 10 24 14:48.58 1:12:22.79 3:53.19
6 892 Mary Busby jr 14 38 15:11.42 1:27:34.21 4:16.03
7 889 Claudia Belluomini so 21 59 15:23.24 1:42:57.45 4:27.85
8 890 Samantha Berman jr More Than 7 15:30.61 1:58:28.06 4:35.22
9 898 Lizzie Fanslow sr More Than 7 16:05.33 2:14:33.39 5:09.94
10 926 Gabi Tapia sr More Than 7 16:08.73 2:30:42.12 5:13.34
11 891 Amy Biesterfeldt so More Than 7 17:29.72 2:48:11.84 6:34.33
12 907 Grace Lacamera jr More Than 7 17:52.03 3:06:03.87 6:56.64
Maine South Finish Position - 2
Team Score (places): 36 Team Score (times): 1:12:57.51 Average Time: 14:35.50
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 646 Nora Smith so 1 1 13:56.72 13:56.72 3:01.33
2 589 Allison Clements jr 7 8 14:40.52 28:37.24 3:45.13
3 628 Emma Nissen sr 8 16 14:43.80 43:21.04 3:48.41
4 619 Gabriela Lynch sr 9 25 14:46.15 58:07.19 3:50.76
5 593 Sophia Dimaso fr 11 36 14:50.32 1:12:57.51 3:54.93
6 627 Alyssa Nilles fr 12 48 14:52.52 1:27:50.03 3:57.13
7 652 Reena Wagner so 13 61 14:57.03 1:42:47.06 4:01.64
8 600 Georgia Grassi jr More Than 7 15:07.83 1:57:54.89 4:12.44
9 653 Alex Walczak fr More Than 7 15:10.78 2:13:05.67 4:15.39
10 643 Julianna Savage jr More Than 7 15:11.90 2:28:17.57 4:16.51
11 639 Madeline Russell sr More Than 7 15:21.01 2:43:38.58 4:25.62
12 648 Sofia Stefaniuk fr More Than 7 15:21.78 2:59:00.36 4:26.39
13 605 Marissa Horning so More Than 7 15:32.35 3:14:32.71 4:36.96
14 624 Milina Miuilli so More Than 7 15:44.11 3:30:16.82 4:48.72
15 620 Sofia Lynch so More Than 7 15:57.11 3:46:13.93 5:01.72
16 617 Elizabeth Lieu sr More Than 7 16:03.99 4:02:17.92 5:08.60
17 616 Madleine Lemieux fr More Than 7 16:13.07 4:18:30.99 5:17.68
18 650 Catherine Vittallo so More Than 7 16:17.48 4:34:48.47 5:22.09
19 618 Cynthia Lombaida fr More Than 7 16:22.20 4:51:10.67 5:26.81
20 609 Yuliya Ilnitzkaya jr More Than 7 16:23.68 5:07:34.35 5:28.29
21 626 Ruby Nelson fr More Than 7 16:24.04 5:23:58.39 5:28.65
22 586 Caroline Araneta jr More Than 7 16:28.10 5:40:26.49 5:32.71
23 645 Alleesandra Sighete fr More Than 7 16:28.95 5:56:55.44 5:33.56
24 655 Myra Zaki fr More Than 7 16:29.16 6:13:24.60 5:33.77
25 595 Molly Foley jr More Than 7 16:42.75 6:30:07.35 5:47.36
26 638 Kelly Rose jr More Than 7 16:48.94 6:46:56.29 5:53.55
27 585 Emma Anderson sr More Than 7 16:53.87 7:03:50.16 5:58.48
28 590 Mary Connolly fr More Than 7 17:00.13 7:20:50.29 6:04.74
29 604 Molly Honan so More Than 7 17:01.33 7:37:51.62 6:05.94
30 606 Genna Hubbell fr More Than 7 17:05.46 7:54:57.08 6:10.07
31 631 Kaitlin O'Reilley so More Than 7 17:05.85 8:12:02.93 6:10.46
32 591 Erin Costigan fr More Than 7 17:06.32 8:29:09.25 6:10.93
33 608 Niki Iatrides 7th More Than 7 17:18.92 8:46:28.17 6:23.53
34 640 Molly Russell fr More Than 7 17:19.37 9:03:47.54 6:23.98
35 603 Amanda Hiller jr More Than 7 17:21.06 9:21:08.60 6:25.67
36 613 Sarah King jr More Than 7 17:24.16 9:38:32.76 6:28.77
37 599 Julia Gigulski fr More Than 7 17:26.96 9:55:59.72 6:31.57
38 625 Erin Moran sr More Than 7 17:29.41 10:13:29.13 6:34.02
39 615 Maya Leighton so More Than 7 17:29.51 10:30:58.64 6:34.12
40 592 Emma Crosson fr More Than 7 17:30.42 10:48:29.06 6:35.03
41 644 Emily Schneider so More Than 7 17:42.96 11:06:12.02 6:47.57
42 634 Mia Pomilia fr More Than 7 17:46.95 11:23:58.97 6:51.56
43 621 Fiona Maloney so More Than 7 18:27.63 11:42:26.60 7:32.24
44 654 Margaret Weilsing fr More Than 7 19:01.35 12:01:27.95 8:05.96
45 602 Madeline Handley fr More Than 7 19:14.81 12:20:42.76 8:19.42
46 610 Erica Jasper so More Than 7 20:13.66 12:40:56.42 9:18.27
Niles West Finish Position - 3
Team Score (places): 112 Team Score (times): 1:17:20.29 Average Time: 15:28.06
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 814 Selena Cruz sr 19 19 15:19.50 15:19.50 4:24.11
2 823 Erin Kinaci jr 20 39 15:20.81 30:40.31 4:25.42
3 839 Mercedez Rivas jr 22 61 15:23.76 46:04.07 4:28.37
4 812 Rachel Cheuk sr 25 86 15:37.05 1:01:41.12 4:41.66
5 837 Kate Pendavinji sr 26 112 15:39.17 1:17:20.29 4:43.78
6 845 Angel Thomas jr 47 159 16:33.99 1:33:54.28 5:38.60
7 830 Gabrielle Onnenga jr 52 211 16:43.52 1:50:37.80 5:48.13
8 813 Hanna Choubkha so More Than 7 17:17.67 2:07:55.47 6:22.28
9 828 Christine Nguyen fr More Than 7 17:33.62 2:25:29.09 6:38.23
10 821 Mahima Khanal jr More Than 7 17:34.79 2:43:03.88 6:39.40
11 808 Noor Mah Ayub jr More Than 7 17:50.77 3:00:54.65 6:55.38
12 835 Aditi Patel jr More Than 7 17:55.39 3:18:50.04 7:00.00
13 816 Delia Dohotariu jr More Than 7 17:57.50 3:36:47.54 7:02.11
14 832 Alicia Pamar jr More Than 7 17:58.82 3:54:46.36 7:03.43
15 827 Caelin Muniz sr More Than 7 18:07.45 4:12:53.81 7:12.06
16 822 Maureen Khoshaba sr More Than 7 18:21.69 4:31:15.50 7:26.30
17 820 Mariam Khan sr More Than 7 18:22.70 4:49:38.20 7:27.31
18 810 Beryl Belmonte jr More Than 7 18:51.12 5:08:29.32 7:55.73
19 806 Sadiyah Alam sr More Than 7 21:08.41 5:29:37.73 10:13.02
20 819 Kiana Kenmotsu fr More Than 7 23:40.57 5:53:18.30 12:45.18
BBCHS Finish Position - 4
Team Score (places): 119 Team Score (times): 1:17:48.17 Average Time: 15:33.63
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 11 Olivia Brown so 15 15 15:14.23 15:14.23 4:18.84
2 20 Emily Labeau so 23 38 15:27.37 30:41.60 4:31.98
3 27 Bethany Seyden jr 24 62 15:32.59 46:14.19 4:37.20
4 29 Lauren Thomas jr 27 89 15:39.74 1:01:53.93 4:44.35
5 23 Erica Norwick sr 30 119 15:54.24 1:17:48.17 4:58.85
6 25 Naiya Patel so 43 162 16:30.43 1:34:18.60 5:35.04
7 19 Zion Kee jr 46 208 16:32.38 1:50:50.98 5:36.99
8 31 Brittney Wicker sr More Than 7 20:55.82 2:11:46.80 10:00.43
Loyola Academy Finish Position - 5
Team Score (places): 158 Team Score (times): 1:19:45.99 Average Time: 15:57.20
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 576 Ella Smyth so 6 6 14:35.02 14:35.02 3:39.63
2 562 Katie O'Brien jr 32 38 16:05.33 30:40.35 5:09.94
3 511 Caty Cusick sr 37 75 16:16.94 46:57.29 5:21.55
4 531 Angelica Gyorgy fr 41 116 16:21.90 1:03:19.19 5:26.51
5 557 Emily Mendyk so 42 158 16:26.80 1:19:45.99 5:31.41
6 508 Mary Cate Carroll jr 45 203 16:31.59 1:36:17.58 5:36.20
7 545 Caroline Kennedy jr 49 252 16:35.09 1:52:52.67 5:39.70
8 573 Grace Seitzinger fr More Than 7 16:36.26 2:09:28.93 5:40.87
9 558 Caroline Michael so More Than 7 16:36.47 2:26:05.40 5:41.08
10 517 Elise Fahrenbach sr More Than 7 16:51.49 2:42:56.89 5:56.10
11 527 Mia Granata so More Than 7 16:54.34 2:59:51.23 5:58.95
12 526 Katie Graham fr More Than 7 16:54.65 3:16:45.88 5:59.26
13 556 Lily McManamy fr More Than 7 16:56.49 3:33:42.37 6:01.10
14 551 Megan McCall so More Than 7 16:59.80 3:50:42.17 6:04.41
15 521 Annie M. Foley sr More Than 7 17:09.89 4:07:52.06 6:14.50
16 583 Anna Zinkula sr More Than 7 17:13.15 4:25:05.21 6:17.76
17 540 Emily Ingrassia sr More Than 7 17:17.50 4:42:22.71 6:22.11
18 550 Ariana Mazariegos sr More Than 7 17:18.25 4:59:40.96 6:22.86
19 512 Clare Daly so More Than 7 17:22.87 5:17:03.83 6:27.48
20 518 Meg Fogarty sr More Than 7 17:24.52 5:34:28.35 6:29.13
21 541 Jamila Jusino fr More Than 7 17:26.72 5:51:55.07 6:31.33
22 566 Summer Parker-Hall fr More Than 7 17:31.55 6:09:26.62 6:36.16
23 582 Kate Wilson sr More Than 7 17:57.96 6:27:24.58 7:02.57
24 532 Moira Hand sr More Than 7 18:03.73 6:45:28.31 7:08.34
25 548 Olivia Maheras so More Than 7 18:08.88 7:03:37.19 7:13.49
26 560 Sam Mulcrone fr More Than 7 18:11.38 7:21:48.57 7:15.99
27 547 Angela Lynch sr More Than 7 18:50.22 7:40:38.79 7:54.83
28 581 Lili Varela fr More Than 7 18:59.89 7:59:38.68 8:04.50
Taft HS Finish Position - 6
Team Score (places): 190 Team Score (times): 1:21:10.46 Average Time: 16:14.09
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1088 Jahaira Hernandes jr 16 16 15:18.34 15:18.34 4:22.95
2 1083 Valeria Alcantar jr 18 34 15:19.32 30:37.66 4:23.93
3 1084 Delilah Alejandro fr 35 69 16:12.67 46:50.33 5:17.28
4 1109 Theresa Teresof sr 59 128 17:01.83 1:03:52.16 6:06.44
5 1098 Gwendolyn Mordhorst sr 62 190 17:18.30 1:21:10.46 6:22.91
6 1102 Alicia Parra sr 73 263 18:13.03 1:39:23.49 7:17.64
7 1093 Angel MacAalay so 76 339 18:40.73 1:58:04.22 7:45.34
Glenbrook North HS Finish Position - 7
Team Score (places): 193 Team Score (times): 1:21:40.12 Average Time: 16:20.02
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 231 Ava Olsen sr 31 31 16:00.55 16:00.55 5:05.16
2 238 Grace Sullivan sr 33 64 16:10.52 32:11.07 5:15.13
3 228 Elizabeth Mathy sr 34 98 16:12.07 48:23.14 5:16.68
4 240 Kayla Varga so 40 138 16:21.06 1:04:44.20 5:25.67
5 201 Maddy Butz jr 55 193 16:55.92 1:21:40.12 6:00.53
6 211 Mira Franzen fr 56 249 16:56.01 1:38:36.13 6:00.62
7 203 Jasmine Carag so 58 307 16:59.54 1:55:35.67 6:04.15
8 242 Sydney Yonaites fr More Than 7 17:01.08 2:12:36.75 6:05.69
9 237 Anne Stewart fr More Than 7 17:25.99 2:30:02.74 6:30.60
10 204 Talya Carian sr More Than 7 17:40.48 2:47:43.22 6:45.09
11 206 Colleen Cuncannan jr More Than 7 17:48.37 3:05:31.59 6:52.98
12 244 Amy Zhang fr More Than 7 19:06.32 3:24:37.91 8:10.93
13 227 Veronica Mathew sr More Than 7 19:11.32 3:43:49.23 8:15.93
14 216 Selah Hill fr More Than 7 20:03.60 4:03:52.83 9:08.21
15 198 Gemma Abbott jr More Than 7 20:52.67 4:24:45.50 9:57.28
16 229 Abby Meier fr More Than 7 20:57.09 4:45:42.59 10:01.70
17 233 Rachel Patris sr More Than 7 24:10.92 5:09:53.51 13:15.53
Glenbrook South HS Finish Position - 8
Team Score (places): 195 Team Score (times): 1:21:21.79 Average Time: 16:16.36
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 245 Stella Andrews fr 17 17 15:19.26 15:19.26 4:23.87
2 254 Kayla Hyun so 36 53 16:15.16 31:34.42 5:19.77
3 266 Lisa Schwartz sr 38 91 16:18.07 47:52.49 5:22.68
4 249 Melissa Chin so 50 141 16:41.31 1:04:33.80 5:45.92
5 267 Montana Scully jr 54 195 16:47.99 1:21:21.79 5:52.60
6 252 Michelle Gong fr 65 260 17:33.67 1:38:55.46 6:38.28
7 256 Sara Jedlinski jr 74 334 18:35.43 1:57:30.89 7:40.04
8 262 Chaeyeon Park fr More Than 7 19:19.80 2:16:50.69 8:24.41
9 269 Neha Surani so More Than 7 19:23.19 2:36:13.88 8:27.80
10 255 Ivy Iossifova so More Than 7 21:08.03 2:57:21.91 10:12.64
Niles North Finish Position - 9
Team Score (places): 251 Team Score (times): 1:23:42.81 Average Time: 16:44.56
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 802 Rosalie Xavier jr 29 29 15:53.23 15:53.23 4:57.84
2 779 Lizzette Jose so 44 73 16:31.20 32:24.43 5:35.81
3 797 Emma Shimovich fr 57 130 16:56.21 49:20.64 6:00.82
4 795 Iman Shamin jr 60 190 17:06.94 1:06:27.58 6:11.55
5 771 Lorgie Genese so 61 251 17:15.23 1:23:42.81 6:19.84
6 763 Grace Bean sr 63 314 17:20.17 1:41:02.98 6:24.78
7 768 Shannon Dwyer so 64 378 17:27.06 1:58:30.04 6:31.67
8 799 Citlalli Urzua so More Than 7 17:27.50 2:15:57.54 6:32.11
9 784 Isabelle Lee jr More Than 7 17:27.63 2:33:25.17 6:32.24
10 778 Annabelle Jiang jr More Than 7 17:41.03 2:51:06.20 6:45.64
11 782 Nabaa Khan so More Than 7 17:41.39 3:08:47.59 6:46.00
12 789 Rania Mohamed fr More Than 7 17:52.11 3:26:39.70 6:56.72
13 786 Rebecca Mathew so More Than 7 17:56.35 3:44:36.05 7:00.96
14 792 Esther Park so More Than 7 17:58.86 4:02:34.91 7:03.47
15 772 Jasmine Gong jr More Than 7 17:59.43 4:20:34.34 7:04.04
16 787 Naomi Mayer jr More Than 7 18:06.56 4:38:40.90 7:11.17
17 796 Farheen Shethwala jr More Than 7 18:18.19 4:56:59.09 7:22.80
18 762 Zoha Ali jr More Than 7 18:52.39 5:15:51.48 7:57.00
19 790 Tenzin Norkhang jr More Than 7 19:51.99 5:35:43.47 8:56.60
20 800 Diana Vancea sr More Than 7 20:17.57 5:56:01.04 9:22.18
21 767 Mary Dinkha jr More Than 7 20:43.11 6:16:44.15 9:47.72
22 775 Marlena Hosini sr More Than 7 21:31.53 6:38:15.68 10:36.14
Proviso West Finish Position - 10
Team Score (places): 301 Team Score (times): 1:30:42.61 Average Time: 18:08.52
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 958 Yesenia Rodriguez fr 28 28 15:40.62 15:40.62 4:45.23
2 954 Chrissy Oquinn so 39 67 16:18.11 31:58.73 5:22.72
3 950 Ashley Lazaro sr 77 144 18:54.45 50:53.18 7:59.06
4 955 Takayla Pattonj fr 78 222 19:31.82 1:10:25.00 8:36.43
5 946 Aaliyah Crespo jr 79 301 20:17.61 1:30:42.61 9:22.22
6 956 Maya Rene fr 80 381 20:31.46 1:51:14.07 9:36.07
7 951 Joscelyn Martinez so 81 462 20:49.28 2:12:03.35 9:53.89
8 952 Nona McCullum jr More Than 7 20:51.15 2:32:54.50 9:55.76
9 945 Lorena Castillejo jr More Than 7 23:17.08 2:56:11.58 12:21.69
10 953 Stephanie Melchor jr More Than 7 23:23.38 3:19:34.96 12:27.99
Mother McAuley Finish Position - 11
Team Score (places): 306 Team Score (times): 1:27:19.01 Average Time: 17:27.80
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 701 Kathleen Fahy jr 48 48 16:34.21 16:34.21 5:38.82
2 703 Tegan Flaherty jr 53 101 16:47.24 33:21.45 5:51.85
3 700 Caitlin Dowd jr 67 168 17:54.98 51:16.43 6:59.59
4 713 Olivia Homel sr 68 236 17:57.04 1:09:13.47 7:01.65
5 688 Maddie Bird jr 70 306 18:05.54 1:27:19.01 7:10.15
6 727 Meghan McGinley jr 71 377 18:07.30 1:45:26.31 7:11.91
7 689 Mary Kate Boyle sr 72 449 18:07.45 2:03:33.76 7:12.06
8 685 Kelly Altman jr More Than 7 19:27.37 2:23:01.13 8:31.98
Von Steuben Metro HS Finish Position - 12
Team Score (places): 343 Team Score (times): 1:33:58.39 Average Time: 18:47.68
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1178 Lydia Schoessling fr 51 51 16:41.39 16:41.39 5:46.00
2 1177 Emma Robinson fr 66 117 17:54.45 34:35.84 6:59.06
3 1170 Silvana Leguizamo fr 69 186 18:03.82 52:39.66 7:08.43
4 1168 Zoe Hashimoto fr 75 261 18:37.80 1:11:17.46 7:42.41
5 1172 Margarita Mejia fr 82 343 22:40.93 1:33:58.39 11:45.54
6 1165 Yulissa Escobar fr 83 426 23:40.09 1:57:38.48 12:44.70
Harlem Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 297 Chloe Williams fr Less Than 5 17:19.85 17:19.85 6:24.46
2 281 Jaden Danielewicz so Less Than 5 18:26.56 35:46.41 7:31.17
3 295 Keri Siggelkov so Less Than 5 19:41.63 55:28.04 8:46.24
4 292 Kama Pinkston fr Less Than 5 20:07.22 1:15:35.26 9:11.83
Lincoln Park HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 472 Jackie Guo so Less Than 5 18:21.25 18:21.25 7:25.86
2 471 Ivy Guo so Less Than 5 18:51.14 37:12.39 7:55.75
3 469 Donna Fong so Less Than 5 19:28.01 56:40.40 8:32.62
4 457 Zakiyat Amin so Less Than 5 21:16.34 1:17:56.74 10:20.95