Left Banner
 
 

Tamarac Turkey Trot

Age Group Results

November 25, 2021


Runner's Edge Race Timing Runner's Edge Race Timing


Men: Top Finishers 0-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: Top Finishers 20-29 30-39 40-49 50-59

10K Run

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Kim Rathsburg Muskegon MI 221 41 1 38:59.2
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Travis Reid Shelby MI 238 37 2 39:16.8
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Anne Pant Muskegon MI 248 46 13 49:42.4
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Benji Walker Fremont MI 239 46 3 39:23.5
Top

Male 12 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Dewey Ackerman 284 29 55:03.8
Top

Male 13 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Carter Sherman Fremont MI 236 14 4 39:50.9
2 Kobe Canning White Cloud MI 245 18 6 44:33.5
3 Gabe Jones Fremont MI 68 14 7 45:18.1
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 India Tellkamp Grant MI 349 27 21 53:22.0
2 Jenna Smalligan Fremont MI 230 29 33 57:59.8
3 Samantha Borowski Scottville MI 301 25 37 1:00:03.6
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Jake Deur Hesperia MI 237 26 23 54:06.9
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Brittany Dekryger Fremont MI 215 31 12 49:20.3
2 Hannah Slattery Hart MI 297 32 18 51:55.5
3 Stephanie Price Fremont MI 229 36 19 52:35.7
4 Rachel Lipps Ludington MI 299 34 20 53:10.1
5 Erin Redinger-Rottier Fremont MI 214 39 26 54:48.2
6 Brieann Meeuwenberg White Cloud MI 358 32 27 54:48.7
7 Kelly Williams Milwaukee WI 286 38 34 58:20.6
8 Sarah Ward Hesperia MI 243 39 42 1:03:43.5
9 Liz Moody Battle Creek MI 241 37 45 1:10:26.1
10 Angela Hardy Muskegon MI 232 35 47 1:25:12.2
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Nicholas Bulson Saint Joseph MI 294 36 5 40:47.7
2 Keith Soss Millington TN 222 39 8 46:20.1
3 Michael Danhof Newaygo MI 217 33 9 47:35.1
4 Thomas Vasquez Marysville MI 344 37 16 50:26.8
5 Jacob Bull Fremont MI 242 31 24 54:08.1
6 Curtis Zack Twin Lake MI 244 38 40 1:02:16.3
7 Mario Roma Muskegon MI 291 32 41 1:02:56.2
8 Ethan Moody Battle Creek MI 240 36 44 1:10:25.2
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Sara Kemperman Sparta MI 246 48 32 57:53.1
2 Kobi Battjes-Whoric Holton MI 334 42 35 58:59.5
3 Melissa Borowski Scottville MI 302 47 38 1:00:08.6
4 Kim Makin Fremont MI 288 46 43 1:04:05.7
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Scott Sherman Fremont MI 235 48 11 48:10.9
2 Will Kemperman Sparta MI 247 45 14 50:04.5
3 Derek Sines Shelby MI 324 44 15 50:12.9
4 Jonathon Pate Twin Lake MI 224 40 31 57:25.9
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Tracey Crowley Fremont MI 226 51 17 50:45.7
2 Rhonda Byrne Fremont MI 219 53 30 55:29.2
3 Laura Wilkinson Bitely MI 223 52 36 59:39.3
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Tony De Mull Fremont MI 233 56 10 48:01.5
2 Lindsay Hager Fremont MI 249 56 22 53:22.2
3 Joe Lohman Rothbury MI 337 55 25 54:36.2
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Larry Smalligan Fremont MI 225 64 28 55:00.7
2 John Tekautz Fruitport MI 234 64 46 1:15:17.7
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time
1 Ken Hoernsten 251 72 39 1:00:37.8